Surfblocker ile İnternet erişimini kısıtlayın

Bilgisayarınızı çocuklarınızla paylaşıyorsanız, internette bulunan uygunsuz içeriğe erişmediklerinden emin olmanız gerekir. DNS sunucularını bilgisayarınızdaki ve belki de yönlendiricinizdeki OpenDNS Family olarak ayarlayabilir veya Windows bilgisayarınıza Surfblocker gibi bir yazılım kullanabilirsiniz. İnternet’e belirli bir zamanda kısıtlamak için kullanılabilir. Web sitelerine izin verebilir veya engelleyebilir veya çeşitli programların İnternet erişim izinlerini kısıtlayabilirsiniz.

Surfblocker penceresinde, İnternet erişimini tamamen engellemek için Block Everything ‘yi seçebilirsiniz. İnternet erişimini engelledikten sonra bazı istisnalar tanımlarsanız, yalnızca bu web siteleri ve hizmetleri internete erişebilecektir.

surfblocker

Başka bir seçenek, zararlı, zararlı ve uygunsuz kabul edilen her türlü içeriği engelleyen zararlı içerikleri engellemektir. Engellemek istediğiniz zararlı içeriğin türünü  settings tanımlayabilirsiniz. İstenmeyen web sitelerini seçebileceğiniz ve engelleyebileceğiniz büyük bir zararlı kategori listesi var.

Hemen herkesten erişmesini istemiyorsanız, internette bir şifre kilidi ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde İnternet’e erişmek istediğiniz her an doğru şifreyi girebilir ve kullanabilirsiniz. Bu, internetin yalnızca küçük bir grup insana sınırlandırılmasını isterseniz, paylaşılan bir bilgisayarda yararlıdır.

Günlük bant genişliği sınırını, günlük kullanım sınırını, internete erişmek istediğiniz saatleri vb. Sınırlamak istiyorsanız, yazılım size yardımcı olabilir. Bu şekilde, İnternet’e ne zaman erişmek istediğinizi kontrol edebilirsiniz. Engellemek istediğiniz ve İnternet’e her gün ne kadar süreyle erişmek istediğinizi gibi ayarlamalar yapabilirsiniz.

Surfblocker programını bu url’den; https://www.surfblocker.com indirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir