Privatelee ile takip edilmeden internette gezinin

Son zamanlar da internette gizlilik ihlali haberleri duyar olduk ama biz site olarak gerek internet kullanıcıları gerek sunucu sahipleri için nasıl önlem alacağına dair bilgilendirmeler yaptık.

İnternette en azından bir arama yaparken izleniyor olduğunu biliyor musunuz?! Google bizler için arama sonuçlarında sonuçlar alabilirsiniz. Google gibi normal bir ara motorları ile arama yaparken, (benzersiz tanımlanabilir detaylar dahil) bilgileriniz izlenir. Eğer inanmıyorsanız, o zaman donttrack.us sitesine bakın ve şaşırırsınız.

Hatta google daha da ileri giderek son zamanlarda hangi şehirde oturuyorsanız örneğin uşak internet adresinden diye arama sonuçlarında yazar ve tam konum kullan ibaresi ilede konumuzu paylaşabilirsiniz. Konumunuzu google kesin olarak saptamış olur.

Bu alanda internet ortamında gizlilik için en çok bilinen siteler duckduckgo ve startpage kaynaklarıdır.

Ama gözlerden kaçan yada çok bilinmeyen privatelee herhangi benzersiz tanımlanabilir çerezleri ayarlaması olmadan gizliliği sunan başka bir arama motorudur. Privatelee güvende hissedeceksiniz. duckduckgo ve staratpage gibi sorguları ekstra güvenli hale getirir ve ssl kullanır.

aşağıdan siteye ulaşabilirsiniz.

https://privatelee.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir