TeraCopy ile büyük dosyaları daha hızlı kopyalayın

Windows XP’den sonraki tüm sürümlerine kullandıysanız, Windows XP’de dosyaların kopyalanmasının çok daha hızlı olduğunu ve Windows 7, 8 ve 10 gibi daha yeni sürümlerde yavaşladığını fark etmiş olmalısınız. Bunun nedeni, Microsoft’un Dosya kopyalama sürecini, altta yatan diğer pek çok fonksiyonu içerecek şekilde yeniden tasarladı. Ancak modern Windows sisteminize kopyaladığınız dosyanın hızını geri getirmek isterseniz, ücretsiz TeraCopy yazılımını kullanabilirsiniz.

TeraCopy, Windows Dosya Gezgini’nin dahili işlevlerinden çok daha hızlı dosyaları kopyalamak veya taşımak için kullanılabilir. Ayrıca, herhangi bir nedenden dolayı kesilen dosya aktarımlarına devam edebilir ve hatalı dosyalar olsa bile dosyaları kopyalamaya devam edebilir (herhangi bir nedenle okunamıyor). Kaynak ve hedef dosyaların özdeş olup olmadığını doğrulamak için dosya karmalarını hesaplayabilir ve böylece dosya kopyalama / taşıma işlemi başarılı olup olmadığını bilebilir.

TeraCopy ile buyuk dosyaları daha hızlı kopyalayınTeraCopy’yi kurduktan sonra iki yolla erişebilirsiniz. Herhangi bir dosyaya sağ tıklayın ve sağ tıklama bağlam menüsünden TeraCopy’yi seçin ya da TeraCopy’yi başlatıp penceresinde dosyaları sürükleyip bırakın. Her iki durumda da, seçilen dosyalar (veya bırakılan dosyalar) kaynak dosyalar haline gelir.

Bir sonraki adımda hedef seçmeniz gerekiyor. Bir klasöre göz atabilir veya son kullanılan klasörler listesindeki ve Windows Dosya Gezgini’ndeki açık klasörlerin listesinden bir klasörden birini seçebilirsiniz. Bir hedef klasör seçer girmeniz halinde dosya kopyalamaya başlar. Dosyaların kopyalanması / taşınması çok hızlı, dosya kopyalama işlemini iptal etmek isterseniz yeterli zaman bulamıyorsunuz.Dosyaları kopyalamaya / taşımaya başlamadan önce, işlemler tamamlandıktan sonra takip etmek için bir işlem seçebilirsiniz. Bunu, TeraCopy penceresinin sağ alt köşesindeki finısh üzerine tıklayarak yapabilirsiniz.

Eylemler arasında Windows’u kapatmayı, uyku / hazırda bekleme moduna sokmayı veya paneli kapatmayı seçebilirsiniz.

TeraCopy aşağıdaki abğlantıdan indirebilirsiniz.  

http://www.codesector.com/teracopy

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir