Torrent tarayıcı ile sansürlü sitelere ulaşın

İnternette sansür söz konusu olduğunda, The onion router (ihd) bunu aşmak en iyi seçeneklerden biridir. Çünkü ağ ve ağ parçası olan sunucuların bir seçim aşağı çekmek hedef alan bir istismardır. Halada uygun bir seçenek olarak kullanıldığına dair haberler yapılmaktadır.

Tor “casusluk” ya da bağlantıyı internet trafiğini şifreli bir ağa bağlar. Internet üzerinde içeriği erişim söz konusu olduğunda tor sanal özel ağlar ve proxy sunucular benzer çalışır. Bu web siteleri ya da ağ, bölge veya ülkede yasaklanmış ya da engellenen hizmetlerine bağlanmak için sağlar.

Dünya ünlü torrent sitesi The pirate bay tarayıcı tasarladı. bu browser ile hem pirate bay hem diğer sansürlü torrent sitelere ulaşmakla kalmıyorsunuz dünya üzerinde sansürlü bütün sitelere ulaşıyorsunuz.

torrent-tarayici-ile-sansurlu-sitelere-ulasin

 

The pirate bay sitesi daha önceden kullanıcılara siteye erişmek için proxy siteleri kullanmasını tavsiye ediyordu. Çok yakın zamanda pirate tarayıcı (browser) mac ve linux’u da kullanılmak için hizmet vereçeği kesin gibi gözküyor.

Pirate bay browser sadece the pirate bay tarafından başlatılmıştır. Varsayılan olarak dahil Tor ve FoxyProxy ile Firefox özel bir taşınabilir sürümüdür. Tüm ıss (ısp) internet servis sağlayıcıları sansürünü aşaçak. Pirate bay browserin birincil amacı engellenen web sitelerine sansürsüz erişim sağlamaktır.

The pirate bay tarayıcı hakkında siteni kısa bir açıklama yazısı alıntısı:

”Çok pratik, tek tıkla çalışan tarayıcı, internet sansürünü ve erişimi engellenen siteleri anında ulaşıyorsunuz. Reklamlar, araç çubuğu eklentileri yok. Firefox tarayıcısı tekrardan harika bir şekilde sansüre karşı tasarımı yapılmıştır.”

Ayrıca kullanıcıların kendi Pirate Bay ve diğer web sitelerine depolama ve dağıtım sağlayan özel bir bittorrent destekli tarayıcı, üzerinde çalışıyor. Burdan depolama dağıtım yapabilçekler. Arka planda yine bittorrent site desteği sağlıyor. Siteleri engelleme ve kapatmak asla olmayaçak.

Pirate bay browser indirme url:

https://sourceforge.net/projects/tpbb/?source=directory

Alternatif link:

https://sourceforge.net/projects/thepiratebayproxybrowser/files/latest/download?source=directory

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir