Twitlerinizi alıntıya dönüştürün

Akademik dünya (daha yakın) web sayfalarını, e-kitaplar, tweetler kapsayan, son yıllarda yeni “kabul edilebilir” atıf biçimleri bir takım ile mücadele ediyor.

Modern dil derneği (mla), akademik gazetelerde alıntılar için en sık kullanılan kılavuzları biri, resmi el kitabında tweets alıntı ve amerikan psikoloji derneği (apa) da referans olarak tweets kabul ediyor.

Artık öğrenciler, akademisyenler, gazeteciler manuel + kopyalama yapamadan twitterda bilginin tümü yapıştırmak zorunda değilsiniz. Senin için yapacağım bir uygulama var. Tweet2cite.com web sayfası wikipedia tarzı stilleri için düzgün biçimlendirilmiş alıntı dönüştürme adına bu alanda tek site hakkını vermektedir.

Tweet2cite mla veya apa formatında ya da mükemmel yapılandırılmış atıf da bulunan basit bir araçtır. Tweet’in url’sini girin.

Bu araç öğrenci ve akademisyenler gazete haberleri son dakika haberleri veya gerçek zamanlı olayları gerçeğe dayandırarak isteyenler için çok yararlı olabilecek bir web kaynağıdır. Bu site projesini ortaya koyan wikipedia tarzı alıntıları eklemek için planlamıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir