Twitter’da suistimal önleme ayarları etkinleştirin

Son zamanlarda ünlülerin birçoğu yanı sıra sıradan insanlar bile bu sosyal ağ platformu devamlı hesaplarına yapılan tacizlerden sonra twitter hesaplarını terk etmek zorunda kaldılar. Troller (zararlı kişiler) sizlerin yorumlarına zarar verdikleri gibi onların twettleri haytların bir misyon haline gitirdiler. Bu tür insanları engellemek için ayar yoktu. Şimdi artık kötüye önleme ayarı var. Sadece yorumları görmek için bu ayarı etkinleştirebilirsiniz. Burada twitter hesabı için bu ayarı nasıl etkinleştireleceğini hem bilgisayar hem android telefon için nasıl yapılacağını yazıyorum.

Bilgisayar ortamında uygulama:
Twitter profil resminize gelip ayarlar kısmına gelin.
Buradan da Bildirimler kısmını açalım.
Ekranın üstündeki Yalnızca takip ettiğin kişiler kısmını işaretini seçin.
Sonrada değişikleri kaydet butonuna tıklayın.

Twitter suistimali onleme ayarları etkinlestirin

Android telefonda yapmaya gelince:
Twitter uygulamasını başlatın.
Menü simgesi ve Ayarlar üzerine dokunun.
Ayarları ekranında, Bildirimler seçin.
Bildirimleri ayarları seçeneğininde
Yalnızca takip ettiğin kişiler kısmını onay kutusunu işaretleyin.

Bu ayarları etkinleştirdikten sonra yalnızca izlediğiniz kişilerin sosyal angajman bildirimleri alırsınız. Bu kişiler sizin arkadaşlarınızı takip etmet zorundadırlar. Bu aynı zamanda yabancılar size doğrudan mesaj gönderemez artık.
Bu ayarı etkinleştirdiğinizde, aynı zamanda otomatik olarak kaliteli filtre ayarını sağlar. Bu ayar, aynı zamanda onların davranışlarını tweets gönderme ve kullanılan twitter hesabının kökene dayalı tweetleri filtreler. Aynı zamanda sık sık promosyon şirketleri veya reklam savunucuları tarafından yayınlanmış otomatik içeriği filtreler. Devamlı yenilenen twetleri filtreler. Böylece arkadaşınıza yeniden tweet göndermezsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir