Ücretsiz online virüs tarayıcılar

Virüslere ve diğer kötü amaçlı yazılımlara bir online tabanlı ücretsiz tarama sitelerini kullanarak sistemlerinizi (cihazlarınızı) virüs taraması yapabilirsiniz. Bu tür virüs tarama çalışmaları internet üzerinde bir sunucuda yapılır. Geleneksel virüs taramadan farklıdır.

Tam teşekküllü bir antivirüs programı yüklemeden ekstra bir seçenek olmasa da tek seferlik virüs taramaları için iyi seçeneklerdir.

Virustotal kötü niyetli bağlantıları için bir sayfanın tamamını taramak için sitesi adresi çeşitli antivirüs motorları tarafından taranır. Virustotal için belirli bir dosya yükleyebilirsiniz. Zip ve benzeri arşiv rar yüklenebiliyor ancak herhangi bir dosya türü için maksimum boyutu 128 mb olmalıdır.

Metascan 140 mb’a kadar dosya yüklemeye imkan sağlar. Kırk farklı antivirüs motorlarını kullanır. Kaspersky, mcafee ve avg gibi popüler güvenlik yazılım programlarını başlıca kullandıklarıdır. 7z, zip, exe resim görüntüleri ve belgeler gibi diğer benzer dosya türlerini taramamaktadır.

Metascan online dosya yükleme yanı sıra aynı zamanda yanı sıra, ip adresi ve web sitesi url de tarayabilirsiniz. https://www.metascan-online.com/en/apps#community-apps taramayı yükleyerek tarama yapabilirsiniz.

Pandasecurity 2.0 yerel bilgisayarı taramak için bir tarayıcı eklenti olarak bir online virüs tarayıcıdır. Sadece firefox ve internet explorer ile çalışır. Virüsler, trojanlar, worms, dialers, izleme çerezleri ve kötü niyetli diğer dosya türleri için kontrol edebilirsiniz.

Vvirus-scan.bullguard chrome, firefox ve internet explorer tarayıcılarda çalışmaları ile bir bilgisayarda kritik alanlarını taramak için çok ideal bir hizmettir. Autorun dosyaları, tarayıcı eklentileri, sistem klasörlerini ve tarama saniye içinde başlar.

Eset online scanner bu tarama çıkarılabilir medya, bellek, yerel sürücüler ve ağ sürücüleri destekler.

Analysis avira popüler antivirüs motoru kullanır.

Jotti 20’den fazla antivirüs motorları en fazla 25 mb dosya tarama imkanı verir.

Nodistribute aynı anda 30 üzerinde benzersiz antivirüs motorları ile tarama yapar. Bir seferde bir dosya yüklemek imkanı sağlar.

threatexpert başka bir online virüs tarayıcıdır. Sen 5 mb (bir kerede) gibi dosyaları yükleyerek ve bir e-posta adresi ile tarama sonuçlarını alabilirsiniz.

fortiguard herhangi bir tarayıcıda çalışan bir süper basit bir çevrimiçi virüs tarayıcıdır.

scanthis popüler virüs motorlarını kullanmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir