Virtualbox: usb 2.0 denetleyicisi uygulanması bulunamadı sorunu çözelim

Ova dosya uzantısı açmak için sanal makine format ile ilişkilidir. Sanal makine programları virtualbox, vmware gibi programlarla açılabilir. Ovf dosya biçimi ile karşılaştırıldığında, ova formatında yerine bir klasörde çok sayıda dosya tek parça halinde sıkıştırılmıştır. Ova arşiv dosyasına sıkıştırılmış tüm sanal makine dosyalarını ve ovf dosyalarını içerir. Dosya temelde bir tar arşiv sıkıştırılmış dosyadır.

 

Virtualbox ile ova dosyası nasıl oluşturulduğunu ve çalıştığını https://www.youtube.com/watch?v=IgOQgvjj4n8&feature=youtu.be video sayfasından yararlanabilirsiniz.

Ova dosyası kısaca mantığına yazmaya çalışalım. Virtualbox da deneme ya da test amaçlı kurduğumuz işletim sistemini (windows, linux, mac os.) tekrar kurma işlemlerini yapmaya gerek kalmadan oluşturduğumuz işletim sistemin kopyası, sıkıştırılmış halini alma sürecidir. Direk çalışan işletim sistemidir.

Virtualbox da oluşturulduğumuz ova dosyasını açmak, çalıştırmak istediğimizde ” implementation of the usb 2.0 controller not found virtualbox” hatası aldığımızda bu durumu aşmak için iki kısa yöntemle nasıl sorunu çözeceğimizi video ortamında anlatmaya çalıştık.

Videoyu alttaki linkten izleyebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir