Virtualbox’da linux kurmadan çalıştırın

Virtualbox cihazımızda windows 10 yükle bir şekilde çalışır vaziyette duruyor. Windows 10 üzerinden linux sürümü olan whonix kurmadan çalıştıraçağız. Aslında bu durum özellikle yabancı kaynaklarda tam layikiyle iki yada üç sitede bahsedilmiş ama tama manasıyla resimli, yazılı sonuna kadar getirilmemiştir. Bizler videoya aktararak bu işi kalcı hale getirmeye çalıştık. Videoda hatalarımız olmuştur hatalarımızla bu noktaya geldik ve sizlerin affınıza sığınıyoruz.

Virtualboxda windows 10 üzerinden linux sürümü kurmadan çalıştırın

Linux sürümü whonix wirtualbox kurulu windows 10 (farklı bir işletim sistemi de olabilir) çalıştırmak için linux sürümü whonix ova dosyası olması gerekiyor. Biz bur da hazır internet ortamında indirdiğimiz linux whonix ova dosyasını kullandık. Farklı linux dağıtımını ova yapıp bu işlemi uygulaya biliriz. Belki de bazılarımız yapmak istedikleri ama yapmadıkları uygulamayı sadece kendimizde kaldığı bir yöntem olarak kalmıştır.

Bir dahaki paylaşımımızda ova dosyasını kendimiz oluşturup bir çok işletim sistemini linux,windows,solaris,mac os,bsd sistemlerini virtualbox kurulu farklı bir bilgisayarda kurmadan çalıştırabileçeğiz.

 

Whonix linux indirme sitesi:

Virtualbox indirme sitesi:

Windows 10 indirme sitesi:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir