Web sitenizin erişilebilirliğini testedin

Bir web sitesinin mevcut erişilebilirlik standartlarını karşılayan ve en iyi uygulamaları kendi sürecine araçlar entegre etmekle olur. Fakat başlamak için bir büyük bir seçenek olmasını sağlamak için bu alanda yardımcı olabilecek birçok araçlar (kaynaklar) vardır.

Wave.webaim.org sitesine site url yazdıktan sonra sayfanın sağ bölümünde simgeleri tıklayarak veya soldaki raporun bölümlerinde gezinerek belirlenen konular hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bu yaklaşımların web sitenizin içinde düzeltilmesi gereken ve aynı zamanda sitenizin erişilebilirliğini katacak özellikleri bulmak için size yardımcı olacaktır. Aynı zamanda sorunları tespit yolunda bir fikir verecektir. Site sayfa yapısı belirlemiş olursunuz. Ayrıca wave kontrast düşük görme gücüne sahip kullanıcılar için yeterli olup olmadığını belirlemek için bir araç içerir. Sağ menüsünde, son sekmesinde sayfanın tamamının yapısının ana hatlarını görebilirsiniz. Wave.webaim.org tüm web sitelerinin erişilebilirliği test etmek için harika seçenekler vardır.

Alternatif olarak tarayıcılarda chrome için wave ve firex için yine waveyi kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir