Windows 10 da doğrudan güç planı gelişmiş ayarlara komutla ulaşın

Windows 10 da üç güç planları; yüksek performans, dengeli ve güç tasarrufu varsayılan olarak birlikte gelir. Bu planlar hızlı (ekran, uyku, vb) donanım ve sistem güç ayarları bir grup geçiş izin için tasarlanmıştır. Satın aldığınız bilgisayarlar satıcı tarafından belirlenmiş ek güç planları da olabilir.

Windows_10_dogrudan_guc_planı_gelismis_ayarlara_komutla_ulaşın

Bu güç planı ayarlarını özelleştirmek mümkündür ama oraya çok tıklama gerektirir. Yani ulaşmak için daldan dala gitmek gerekmektedir. Eğer sık sık bu ayarları değiştiriyorsanız doğrudan açmak için özel bir komutunu kullanabilirsiniz.

Windows 10 da doğrudan güç planı gelişmiş ayarlara komutla ulaşmak için aşağıdaki komutla ulaşabilirsiniz.
control.exe powercfg.cpl,3

Windows 10 da doğrudan güç planı gelişmiş ayarlara komutla ulaşmak için aşağıdaki videodan da yararlanabilirsiniz.

Yazı hakkında ne düşündüğünüzü aşağıya yorum bırakabilirsiniz. Yazımıza benzer konular varsa ile mail ya da yorumla katkıda bulanabilirsiniz.Yazımı beğendiyseniz ve paylaşılmaya değer bulduysanız yazının alt kısmındaki soyyal paylaşım butonları kısmından bütün dünya ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bloğum sağ üst kısmında facebook,twitter ve google + ve youtube kanalımız olmak üzere sosyal paylaşım buton kısımlarından internetkafa.com sayfalarını takip edebilirdiniz.

Ayrıca internetkafa.com un dost blog sitesi bilgisayarkafa.com sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir