Windows 10 da geçici dosyaları temizleyin

Windows 10’un performansını artırmak istermisiniz? Bu işi yapamak için Windows 10 açılıiındaki başlangıç klasörünü temzilemekle bu işin üstüsenden gelinebilir. Windows başlangıç klasör sayfası kısmında geçici tmp uzantılı dosyalar oluşturur. İşte tmp uzantılı dosyalar burada birkerek sabit diskinizi gereksiz doldurma yapar. Bu istenmeyen dosyaları sabit diskinizde yer işgali daha fazla zamalada çoğalması düşük sistem performansına neden olur. Geçici dosyaları el ile silebilirsiniz ya da programda kullanabilirsiniz. Sizin için bu işi yapmak için bir toplu iş dosyasıoluşturduk. Sadece Windows 10 değil bir çok Windows sürümünde bu toplu iş dosyası ile başlangıç klasöründeki tmp gereksiz dosyları silebilirsiniz. Ne bekliyorsunuz?Hadi bilgisayarımızı daha da verimli hale getirelim. İyi bir dünya için birlikte çalışalım.

Windows 10 da gecici dosyaları temizleyin

Ben burada cleantemp.bat  isimli Windows işletim sistemi açılırken başlangıç klasöründeki tmp uzantılı dosyaları silen bat uzantılı dosya yaptım. Otamatik olarak Windows her açıldığında geçici dosyaları bu toplu iş dosyası tarafından silinecektir. Bazı dosyalar kullanımda ise, o zaman silinemez. Bu durumda, çalışan işlemleri kapatarak deneyin ve yeniden toplu iş dosyasını çalıştıra bilşrsiniz. İndirdiğiniz cleantemp.bat dsoyasını sisteminizdeki aşağıdaki dizne kopyalayın:

Bilgisayarım+C diskine gir+kullanıcılar+kullanıcı adın+appdata+roaming+microsoft+windows+başlat menüsü+programlar+başlangıç yazan klasörün içine cleantemp.bat kopyalayın.

gecici dosyaları temizleyin

Windows 10 da bir çok Windows işletim sistemi sürümünde başlangıç klasöründe oluşan geçici tmp dosyalarını silmek için buradan cleantemp.bat indirebilirsiniz.

Dilerseniz cleantemp.bat dosyasını başlangıç klasörüne kopyalamadan kendinizde programın üstüne bir kere tıklayıp manuel temizleme yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir