Windows 10 da kullanıcı hesabı denetimi devre dışı bırakma

Bu yazımızda Windows 10 Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC)’ yi devre dışı bırakmayı size için göstereceğim.

Windows Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC), Windows Vista ile başlanan bir güvenlik protokolüdür. Windows Vista’nın yayımlanmasından önce, Windows tüm kullanıcı hesaplarının çoğu yönetici ayrıcalıkları vermek gerekiyordu uygulamalar çalışan kullanıcı bir yönetici olmasını gerektirir. UAC ile Microsoft kolaylığı arayan işletmeler için bu sorunun çözümü sunmuş ve dağıtım ve güvenlik ön safa da olması için uğraş vermiştir. Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC) Windows Vista dan bu yana Windows’un temel güvenlik özelliğidir. Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 UAC kullanıcı denetim hesabı halen devam eden bir özelliktir.

Windows kullanıcı denetimi devre dısı bırakma

Yönetici ayrıcalıklarına sahip bir kullanıcı tarafından izin verilmedikçe bazı uygulamalar ve sistem genelinde ayarlarındaki değişiklikler yüklenmesini engeller.

UAC Windows 10 Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC)’ yi devre dışı bırakmayı Ayarları penceresine açmak için birçok yol vardır. Windows 10 Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC)’ yi devre dışı bırakmak için farklı yollarda izleyebiliriz.

Şimdi gelelim Windows 10 da Windows 10 Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC)’ yi devre dışı bırakmayı (UAC)’ yi devre dışı bırakmayı nasıl yapacağımıza?

Windows 10 kullanıcı denetimi devre dısı bırakma

Windows 10 da ekranın sağ tarafındaki başlat menüsüne sağ tıklayalım. Ara yazına gelelim. Ara kısmına uac yazalım. Kullanıcı Hesabı Denetim hesabı ayarlarını değiştir bir kere tıklayın. Burada açılan pencerede mavi-siyah butonu en alt kısma kaydıralım.

Hepsi bu kadar. Kullanıcı Hesabı Denetimi düzeylerini değiştirmek Windows tüm modern versiyonları sistem sürümleri için çok kolay bir yoldur.

Videolu anlatım:

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir