Windows 10 da ücretsiz sunucu programları

Web Server, Windows veya Linux makinelerde yükleyebileceğiniz bir uygulama yazılımıdır. Eğer ev bilgisayarınızda çalıştırın web sitelerini istediğinizde, http yerel sunucu çalışan yapmak için bilgisayar web sunucusu uygulama yazılımını yüklemeniz gerekir. Burada en windows 10 için en iyi  en yaygın web sunucusu kullanılabilir ücretsiz ve web sitenizi daha güvenli çalıştırmak için en iyi web sunucusu bulabilirsiniz.

Windows_10_ucretsiz_sunucu_programları

Windows 10 güçlü cihazlar üzerinde bir web sunucusu çalıştırmak için de kullanılabilir. Windows 10 için beş adet ücretsiz web sunucu yazılımı bir listesini bu yazımda sizler için oluşturdum. Windows 10 ile sınırlı değil bu web sunucusu yazılımları tüm önemli işletim sistemleri, Mac OS ve Linux dahil olmak üzere desteklenir.

Xampp sadece Windows 10 ile sınırlı değil tüm önemli işletim sistemleri, mac os ve linux dahil olmak üzere desteklenir. Bir web sunucusu çalıştırmak gerektiğinde bilgisayarda xampp daha kullanışlıdır. Kurulumu oldukça basittir. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra tüm önceden belirtilen web sunucu bileşenleri yönetilebilir. Xampp kontrol paneli ile sunulan gelir.

Windows 10 da ücretsiz sunucu programları listesi aşağıdadır.

Xampp

Wampserver

Easyphp

Abyss web server

Ampps

Yazımı beğendiyseniz ve paylaşılmaya değer bulduysanız yazının alt kısmındaki sosyal paylaşım butonları kısmından bütün dünya ile paylaşabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir