Windows 10’da reklamları devre dışı bırakın

Microsoft’un yirmi yılı aşkın süredir çalışması değişime uğramıştır. Özellikle reklam alanında.  Geçmişte Microsoft ürünlerini, gazete, dergi, TV, radyo, web sitelerinde ve çeşitli teknoloji veya spor etkinliklerinde ilanlar vermiştir. İnsanlar bu reklamlara bakıyor ve ikna olduysalar Microsoft ürünlerini satın alıyorlardı.

Ancak şimdi, reklamları doğrudan Windows 10 işletim sistemi kullanan son tüketicilere sunuyor. Bu reklemları Windows 10 işletim sistemi içinden oldukça yoğun bir şekilde vermektedir.

Daha önce, kilit ekranındaki reklamları göstermek, Windows 10 kurulumlarında “alma” uygulamaları içerdiği bilinmektedir. Ama şimdi Windows 10 bilgisayarınızın en çok kullanılan özelliklerini yani reklamları devre dışı bırakmayı bir program vasıtası ile nasıl yapılacağını yazacağım.

Windows 10 reklam

Şimdi OneDrive bulut depolama hizmetleri ve Office 365 reklamlarını tüm Windows 10 kullanıcıları için Windows Dosya Gezgini’nin hemen içinde gösteriyorlar. Bu reklamları kapatmanın bir kaç farklı yöntemi bulunmaktadır.

Dosya Gezgini Reklamları Devre Dışı Bırakma

File Explorer Ads Disable adlı programı https://drive.google.com/file/d/0B4O615pMqW-kNXEwbEFqVDBHV3M/view adresde indirin.

Programı rar,şıkıştırılmış dosyadan çıkartın ve  DisableFileExplorerAds.exe’yi üstüne tıklayıp çalıştırın. Disable Windows File Explorer Ads buttonu ile reklemları devre dışı bırakırsınız. Enable Windows File Explorer Ads butonu ile reklemları tekrar etkinleştirebilirsiniz.

Bu yöntemlerin tümü yalnızca Windows’a Microsoft bildirimlerini görüntülemek istemediğinizi bildirir. Ancak bu bildirimler, Microsoft’un yeni bir güncelleştirme veya Windows özellikleri hakkında bazı bilgiler gibi yararlı bilgiler içerebilir. Gerçekten zorunluluk olmadığı sürece bu bildirimleri devre dışı bırakmamalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir