Windows için bulut antivirus

Antivirüs yazılımı geliştiricileri insanların bilgisayarlarını yalnızca ram’in yarısını alan, sabit diski meşgul eden ve bilgisayarı yavaşlatan bir kaynak kullanan antivirüsyazılımları ile doksanlı yıllardan beri mücadele içindeydi. Artık antivirüs satıcılarının çoğu yazılımlarını en az miktarda sistem kaynağı kullanacak şekilde yeniden tasarlıyor ve buna ek olarak bulut (cloud) antivirüs ürünlerini de piyasaya sürüyorlar. McAfee, tüm Windows kullanıcıları için bir bulut antivirüsünü en yeni sürümüdür.

Windows için bulut antivirus

McAfee Cloud AV ücretsizdir, bulut tabanlıdır, tonlarca veri indirmenizi sağlamaz, minimum sistem kaynaklarını kullanır ve günlük bilgisayar kullanımına izin vermez. Kurulum sırasında internetten daha fazla dosya indiren küçük iki Mb kurulum yükleyici biçiminde gelir. Yükleme tamamlandıktan sonra, sistem tepsisindeki gerçek zamanlı korumayı kapatmak için kullanılabilecek küçük bir McAfee simgesi görürsünüz.

McAfee Cloud AV’in ana penceresinde minimalist bir kullanıcı arabirimi bulunur. Sisteminizi tarama, tehdit günlüğünü görüntüleme ve bazı ayarları değiştirme seçenekleri vardır. Bunların yanı sıra, birincil korumayı satın almak ve Android veya iPhone için mobil korumayı almak için bazı reklamlar da vardır.

Ayarlarda, gerçek zamanlı korumayı açıp kapatmayı seçebilirsiniz (bu aynı zamanda sistem tepsisi simgesinden de yapılabilir) ve McAfee Cloud AV dosyalarına erişimi korumak için (kötü niyetli bir yazılımın McAfee kurulum dosyalarını bozabilir). Mevcut en son güncellemeleri kullanıp kullanmadığınızı da görebilirsiniz.

Şişkin ve kaynak kullanıma açık antivirüs ürünlerinden hoşlanmıyorsanız o zaman McAfee Cloud AV’i seveceksiniz.

McAfee Cloud AV aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

https://home.mcafee.com/Secure/CloudAV/CloudAVHome.aspx

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir