Windows için ücretsiz MySQL programları

Windows için MySQL istemcisi bu yazıdaki ücretsiz yazılımı kullanarak herhangi bir yerel veya uzak MySQL veritabanına bağlanabilir ve veritabanı görevleri yapabilirsiniz. Bu istemcileri bir veritabanında kullanarak temel ve ileri düzey veritabanı işlemleri yapabilirsiniz. Sorguları yürütebilir, SQL deyimlerini çalıştırabilir, DDL komutlarını çalıştırabilir, yordamları çağırabilir, tetiklenmiş olaylar oluşturabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca, bu MySQL istemcilerinden bazıları, içe aktarma-verme veritabanı gibi benzersiz özelliklerle birlikte gelir ve bir veritabanına uyguladığınız işlemleri kaydeder.

MySQL veritabanı oldukça popüler bir veritabanıdır. Birçok web sitesi barındırma hizmeti, MySQL’i değerli bilgileri depolamak için veritabanı olarak kullanmaktadır. Bir web sitesine ev sahipliği yapan ve MySQL veritabanı kullananlardan birisiyseniz, Windows için sizler listeledeğim bu ücretsiz MySQL istemcileri kullanışlı olabilir. Ayrıca, bu ücretsiz MySQL istemcilerini bazı ücretsiz MySQL barındırma sitelerinde ve yerel MySQL sunucusunda test edebilir ve kullanabilirsiniz.

Windows için bu ücretsiz MySQL İstemcileri’ne bir bakalım.

Windows icin ucretsiz MySQL programları

MySQL Workbench

Kuşkusuz, MySQL Workbench, Windows için en popüler ve yaygın olarak kullanılan MySQL istemcilerinden biridir. Ayrıca, indirdiğinizde MySQL veritabanı sunucusu ile gelen resmi bir Oracle yazılımıdır. MySQL Workbench, yerel olarak bilgisayarınızda veya herhangi bir uzak konumda bulunan MySQL veritabanlarını işlemek için çok güçlü bir yazılımdır. Herhangi bir MySQL veritabanına bağlanabilir, sorguları yürütebilir, şemalar oluşturabilir, atabilir veya değiştirebilir, verileri içe / dışa aktarabilir, vb. Workbench’i kullanarak düşünebileceğiniz her veritabanı işlemini yapabilirsiniz. Workbench, InnoDB, MyISAM, Bellek, CSV, Blackhole, NDB gibi birçok veritabanı motorunu destekler.

HeidiSQL

Windows için ücretsiz bir başka MySQL istemcisidir. Ayrıca taşınabilir bir yazılımdır. Yerel veya uzak konumda bulunan MySQL veritabanı üzerinde işlem yapmak oldukça güçlü bir araçtır. En iyi yanı bu ücretsiz yazılımı kullanarak, aynı anda birden fazla veritabanını yönetebilirsiniz. MySQL veritabanının yanı sıra MSSQL ve PostgreSQL veritabanı sunucularını da destekliyor. Veritabanınıza bağlandıktan sonra sorguları yürütme, tablo verilerini güncelleme, tablolar, görünümler, prosedürler, tetikleyiciler ve zamanlanmış olaylar oluşturma veya bırakma gibi neredeyse tüm veritabanı ile ilgili görevleri yapabilirsiniz. Ayrıca CSV, LaTeX, XML, HTML ve PHP dizisi vb.
ücretsiz MySQL istemci
MySQL veritabanı için ücretsiz bir istemcidir. Windows için oldukça güçlü bir MySQL istemcisidir. Bunu kullanarak uzaktaki veya yerel olarak saklanan bir veritabanı üzerinde bir çok veritabanı işlemi yapmak için kullanabilirsiniz. MySQL Workbench gibi oldukça sezgisel bir arayüz sunar. Veritabanı karşılaştırması, klavye komutlarını kaydetme ve oynatma, birden fazla MySQL veritabanında veri aktarma ve daha pek çok şey gibi tüm temel veritabanı işlemlerini yanı sıra gelişmiş işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, bu ücretsiz yazılımın boyutu, yukarıdaki tüm diğer MySQL istemcilerinden oldukça daha büyüktür.
Windows için başka bir ücretsiz MySQL istemcisidir. Sadece MySQL veritabanı ile uyumlu değil, Maria DB sunucusunu işlemek için de kullanabilirsiniz. Bu MySQL istemcisi hafif bir yazılımdır ve sorguları yürütme, alma-verme veritabanı, SQL ifadelerini, değişkenleri ve diğerlerini idare etme gibi çeşitli veritabanı işlemleri yapabilirsiniz. Bu ücretsiz MySQL istemcisini kullanarak herhangi bir MySQL veritabanına bağlandığınızda, o zaman yeni bir sekme nesne tarayıcısı açılır. Nesne Tarayıcısı’nda, tablolar, değişkenler, yorumlar, indeksler vb. dahil olmak üzere veritabanı yapısını görebilirsiniz.
Windows için çok basit, hafif bir 3MB) MySQL istemcisidir. Yazılım, yerel veya uzaktaki MySQL veritabanınızı yönetebileceğiniz minimal bir kullanıcı arayüzüyle birlikte gelir. MySQL dışında, yönetmek ve idare etmek için PostgreSQL veritabanını da destekler. Birden çok veritabanına birden fazla bağlantı oluşturabilir ve ardından veritabanı yer imleri, tabloları düzenleme, tablo indeksleri, sorgu geçmişi vb. bibi veritabanı işlemlerini yapmaya başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir