Windows 10 da windows.old klasörünü silelim

Bilgisayarıma Windows 8.1 yanına Windows 10 pro kurdum. Windows 10 kurulu olduğumu bölümde C diskinde Windows.old dosyası oluştu. Windows.old dosyası sistemimizde büyük yer kaplar bende bu büyük dosyası silme işlemini video ortamında anlatmaya çalıştım.

Windows 10_windows.old_klasorunu_silelim

Açıklama; yan yana bir bilgisayara iki işletim sistemi kuruyorsanız yeni kurduğunuz sistemde Windows.old dosyası oluşur. Windows.old dosyası boş dosya olarak gözükür ve aksine büyük değildir. Sağ tıklayıp direk silebilirsiniz.

Benim sistemimde büyük yer kaplamadı sıfır bayttı ama bende fırsattan istifade ederek bu durumu kalıcı video ortamına bu işin nasıl silindiğini bir nebze olsun anlatamaya çalıştım.

Yazı hakkında ne düşündüğünüzü aşağıya yorum bırakabilirsiniz. Yazımıza benzer konular varsa ile mail ya da yorumla katkıda bulanabilirsiniz.Yazımı beğendiyseniz ve paylaşılmaya değer bulduysanız yazının alt kısmındaki soyyal paylaşım butonları kısmından bütün dünya ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bloğum sağ üst kısmında facebook,twitter ve google + ve youtube kanalımız olmak üzere sosyal paylaşım buton kısımlarından internetkafa.com sayfalarını takip edebilirdiniz.

Ayrıca internetkafa.com un dost blog sitesi bilgisayarkafa.com sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.