Windows’da en iyi dosya arama programları

Bu makalede bu gün windows bilgisayarda kullanılan en iyi dosya arama programlarını listesini yaptık. Dijital videoları için önemli belgeler, her şey aslında bir dijital dosya. Muhtemelen bu temel dosya yönetimi işlemleri herhangi bir bilgisayar üzerinde en sık yapılan işlemlerden biridir. En kısa sürede tüm önemli dosyaları bulabilirsiniz son derece önemlidir.

Yanlış hatırlamıyorsam bir bilgisayar dergisinde 2008-2009 yılında bir programa rastladım. Bana göre de bu dosya arama programlarının en iyisi olan everythinge ile başlayalım. Bilgisayarınızın hardiskinizin büyüklüğüne aldırmadan saliyesede daha kelime yazımı bitmeden buluyor. Asla vazgeçemeyeceksiniz.

Everything çok hızlı bir dosya indeksleme ve arama yazılımıdır. Sisteminizde bulunan tüm dosyaları çok hızlı bir şekilde indeksleyerek aradığınız dosyalara çok hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Çok az kaynak kullanır ve kendini hızlı şekilde günceller. Herhangi bir dosyayı, klasörü veya belli başlı bir uzantıyı bulup listelemesi bir saniyeden daha az zamanda buluyor. Aramaya başladığınız nesneyi daha kelime yazarken sonuçları aynı anda listeliyor. Hatasız bir buluş veriyor.

Ne zamandır sisteminizin içinde resim,döküman,müzik yada başka bir şey bulmak için dosya bulucu program paylaşımımı yapmadım. Genelde çok iyi yazılımlar bulursam sizlerin önüne getirmeye çalışıyorum. İki tane çok iyi program bir kaç gün evvel karşıma çıktı. Bu programlardan bir tanesi windows linux ver mac os işletim sitemlerinde çalışıyor.

İlk programımız quick search burdan indirebilirsiniz.

quick search indirem sayfası:

quick-search

Quick search gerek sisteminizin içinde gerekse sisteminize takılan flaş bellek ve cd-dvd okuyucunuzdaki dosyaları bile bulmada başarılı ve çabuk indeksleme yapıyor.

İkinci programımız puggle adlı yazılım. Bu programı mac os, linux ve windows işetim sistemelrinde kullanabilirsiniz. Windows için portable sürümü de mevcuttur.

Pugggele search burdan indirin:

puggle

İlaveten Bu programa deneyin.

Diğer dosya arama programlarına aşağıdaki listeden bakabilirsiniz.

ultrasearch
Agent Ransack
Quick Search
FileSeek
puggle
Lookdisk
docfetcher

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir