Windows’da otomatik güncellemeleri durdurun

Genellikle otomatik güncelleştirmeler özelliğini Windows’ta etkin kılmak iyi ve önerilir bir şeydir. Ancak, bazı durumlarda, bir veya daha fazla hataya sahip bazı güncelleştirmeleri yüklemenin talihsiz ve güvensiz yansımalarını önlemek için Windows’u güncelleştirmeleri almayı geçici olarak durdurmanız gerekir. Bu gibi güncellemelerin Windows bilgisayarlarını önyüklenemeyeceği ve korku veren ölüm ekranını (BSOD) gösterdiği bilinmektedir.

Ayrıca, bu güncelleştirmelerin neden olabileceği bir soruna rastlamadığınız için bilinen güvenli ve zamanlanmış güncelleştirmeleri çalışma bilgisayarlarınıza yüklemek istiyorsunuz Windows’da otomatik güncelleştirme özelliklerini devre dışı bırakmak isterseniz, sisteminizdeki Windows Update hizmetini (wuauserv) devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak birden çok pencere açmak ve bu hizmeti kendiniz devre dışı bırakmak istemiyorsanız, NoVirusThanks Win Update Stop adlı ücretsiz bir program kullanabilirsiniz.

 NoVirusThanks Win Update Stop

Hem bir kurulum paketi hem de taşınabilir bir program şeklinde mevcuttur. Başlatabilir ve iki düğme gösterecektir – bir düğme Windows Otomatik Güncelleştirmelerini etkinleştirmek ve diğeri bunları devre dışı bırakmaktır. Otomatik güncellemeler etkinleştirildiğinde veya devre dışı bırakıldığından, düğmelerden biri daima gölgelenir. Windows bilgisayarınızdaki otomatik güncellemeleri kontrol etmek için bu düğmeleri tıklayabilirsiniz.

NoVirusThanks Win Update Stop sadece acemi Windows kullanıcıları içindir ve onlara otomatik güncellemeleri değiştirmek için çok uygun bir yol sunar. Ancak gelişmiş bir kullanıcıysanız, hizmetler yöneticisini başlatabileceğinizi, Windows Updates hizmetini bulabileceğinizi ve birkaç saniye içinde devre dışı bırakabileceğinizi zaten biliyor olabilirsiniz. Komut satırında yolunuzu biliyorsanız, bunu yalnızca bir komut yapabilirsiniz.

NoVirusThanks Win Update Stop’u http://www.novirusthanks.org/products/win-update-stop url’den indirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir