Windows’da son kullanılan dosyaları görün

0
277

Windows’da yakın zamanda açmış olduğunuz tüm dosyaların nasıl göreceğinize dair iki adet ücretsiz programdan size bahsedeceğim. Bilgisayarınızda açılan tüm dosya ve klasörleri görüntüleyebilirsiniz. Windows kayıt defteri’nden ve “son” klasör’den gelen tüm yeni dosyaları gösterebilir ve diğeri son erişilen dosyaları herhangi bir yazılımın aç iletişim kutusunu kullanarak gösterebilir. En iyi yanı, son açılan dosyaların seçtiğiniz bir dosya biçimine (yani HTML, XML, TXT, CSV vb.) kaydedebilmenizdir.

Windows en son klasörü’de kaçılan veya erişilen dosyaların sayısını ve ayrıca dosyanın eksik olup olmadığı gibi son değiştirilme zamanı gibi ek bilgileri görmenizi sağlayacaktır.

Windows'da son kullanılan dosyaları gorun

RecentFilesView

Son açılan dosyaları görmek için ücretsiz bir Windows yazılımıdır. Bu ücretsiz yazılım sayesinde, son zamanlarda erişilen dosya ve klasörlerin tam listesini görürsünüz. Dosya özelliklerini de görebilir ve arayüzünden açabilirsiniz. Ayrıca, son açılan dosya ayrıntılarını bir TXT, HTML, XML, vb. formatta dışa aktarmanıza izin verir. Bir diğer kullanışlı özelliği ise yakın zamanda açılmış dosyaları uzaktaki bir bilgisayardan da izleyebilmenizdir. Son zamanlarda açılan tüm dosyaları Windows kayıt defterlerinden ve Windows Son Klasörü’nden otomatik olarak gösterir. Ayrıca, arabirimdeki küçük yenile düğmesine tek bir tıklamayla listeyi yenileyebilirsiniz. 

Recent file seeker

Windows’da yakın zamanda açtığınız erişilen veya açılan tüm dosyaları görmek için başka bir taşınabilir uygulamadır. En iyi yanı, yalnızca arama kriterlerinizle eşleşen son zamanlarda açılan dosya türlerini görmek için bir dizi farklı filtre uygulayabilmenizdir. Sezgisel arayüzü, arama ölçütlerini belirlemenizi, sadece kalıp alanındaki dosya uzantılarını veya anahtar kelimeleri belirlemenizi ve ardından günlük dosyasına eklemek istediğiniz ayrıntıları seçmenizi kolaylaştırır. Yazılım, ayrıca, erişilen dosyaları görmek istediğiniz gün sayısını belirlemenize izin verir. Bundan sonra, taramak için kök dizinini belirtin, TXT günlük dosyasının yolunu belirtin ve zaman damgası tabanı olarak “Son erişim” seçeneğini seçin. Sonunda taramayı başlat düğmesini tıklatın ve sonra belirtilen klasörü en son açılan dosyalar için tarar ve aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi dosya listesini bir günlük dosyasında görüntüler.

OpenSaveFilesView

Herhangi bir uygulamanın Aç iletişim kutusundan erişilen tüm dosyaları listeleyebilen başka bir ücretsiz yazılımdır. En son açılan dosyaları görmek için yakın zamanda açılmış dosya listesini yenileyebilirsiniz. Bununla birlikte, bu dosyaya erişen yazılım adını göstermez. Bu yazının önceki yazılımında olduğu gibi, son açılan dosya listesini TXT, XML, HTML, vb. dosya biçimleri olarak dışa aktarabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here