Windows 8.1 komut istemi PowerShell ile değiştirelim

Windows komut istemi Windows 95/98 günlerinden mütevazi başlangıçlarla uzun bir yol kat etti. O günlerde, modern GUI tabanlı işletim sistemlerine doğru (PC-DOS gibi) komut satırı tabanlı işletim sistemleri üzerinde çalışan bilgisayarlardan taşımak için çalışıyorlardı.

 

Windows 8.1 komut istemi PowerShell ile degistirelimBu er ya da geç yeni PowerShell yaşlı komut isteminden geçmek isteyeyim doğaldır. Peki neden PowerShell olanlar ile komut istemine için kısayollar değiştirme ile başlamıyor. Aslında yönetici menüsü PowerShell yerine komut istemini çalıştırmak için kısayollar (eğer kısayol Win + X tuşlarına bastığınızda görünen menü) değiştirebilirsiniz.

Windows’un 8.1 Win + X Menü’de PowerShell ile komut istemi değiştirme işlemi için youtubeden izleyelim. Aynı işlem windows 10 içinde uygulaya bilirsiniz.

Windows PowerShell er ya da geç Windows eski komut istemini yerine geliyor. Sık sık düzenli Windows PowerShell erişmek ve Windows PowerShell olanlar ile yönetici menüsünde komut istemi kısa yolları değiştirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir