WordPress giriş url’sini değiştirin

1

WordPress giriş url’sinideğiştirmek için ana nedeni brute force güvenlik saldırılarına karşı siteyi korumaktır. Varsayılan WordPress giriş http: // yourwebsite / wp-admin herkes bunu biliyor. Url yeniden adlandırarak tamamen herhangi bir giriş saldırıları ortadan kaldıracaktır.

Eklenti kullanarak olacak WorPress url’yi yeniden adlandırmak için Rename wp-login.php bu sizin blog sitenizi emin ellere bırakaçaktır.

Wordpress giris url sini degistirin

Bu eklenti ne yapar?

http://websiteadresi./wp-login.php yeniden adlandırma ve WordPress giriş sayfasında varsayılan url’sini değiştirmenize olanak verir. Eklentiyi kurduktan sonra hiç bir ayar yapamadan siteden çıkış yaparsanız sitenizin giriş url’sine ulaşamazsınız. Cpanel vb. panelinizden veya ftp eklentiyi bulunduğu dizinden silmelisiniz. Bu giriş sayfasına erişmek için tek yol, oluşturduğunuz yeni özel url kullanmalısınız. Bir 404 “Not Found” sayfasını dönecektir.

wordpress gırıs url

Nasıl çalışır?

Eklentiler kısmına gelin. En altta login url yazan kısmın karşısındaki metin kutucuğuna yeni giriş url’sini istediğiniz gibi yazabilirsiniz. Bu siteye giriş url’sini asla unutmayın.

Not: Bu eklenti, veritabanınıza herhangi bir değişiklik yapmaz eklenti devre dışı bırakarak, her şey normale geri döner.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir