WordPress icon ekleyelim

Favicon (icon) ya da site simge tarayıcısında web sitenizin başlığının yanında görünür küçük bir görüntüdür. Bu küçük görüntü kendinize ait bir simge belirlediyseniz web sitenizin daha sık ziyaretçiler olmasında yardımı dokunur. Bu marka tanıma artırır ve size ziyarertçiler arasında güven bağı kurmanızı sağlar. Bu makalede WordPress blog için bir favicon eklemeyi size göstereceğiz. Bunu yapmak için aslında birkaç yolu vardır. Biz burada wordpress admin panelinden görünüm+özelleştir kısmından yapacağız.

WordPress_icon_ekleyelim

WordPress admin panelinde aşağıdaki adımları yapalım.
Görünüm
Özelleştir
Siste kimliği
Biraz alta inelim
Görsel seç kısmına tıklayın.
Dosya yükle kısmından dosya seçin kısmında bilgisayarınızdan icon seçin.
Seç yapın.
Karşınıza gelen ekranda kaydet ve yayınla yapın.
Bu kadar.
WordPress neden favicon eklemek gerekir?

Web sitenizin kimliğini belirledikten sonra aynı zamanda sitenizin kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimini geliştirir. Bu görüntü sitenizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Bir icon oluşturma:

Sitenizin simgesi veya favicon olarak markanızın logosunu kullanabilirsiniz. Siteniz simge resim için önerilen boyut genişliği ve yüksekliği hem de en az 512 piksel olmalıdır. Her tarafı kare görüntü kullanabilirsiniz.

Tam olara 512 × 512 piksel bir site simgesi oluşturmak için Adobe Photoshop veya Gimp gibi bir resim düzenleme programı kullanmanızı öneririz. Bu şekilde görüntü için tam oranlarını koruma sağlamış olabilinir. Şeffaf görüntüyü kullanmak ya da seçtiğiniz bir arka plan rengiyle görüntüyü doldurabilirsiniz. Bu görüntü png, jpeg, gif veya biçiminde olabilir. Ben 16×16 boyutunda kullandım.

Bu site ikonu siteniz için tarayıcı ikonu ve uygulama ikonu olarak kullanılır. İkonlar kare ve 512px yüksekliğinde ve genişliğinde olmalıdır.

Ben iconfinder.com icon ekledim. Çünkü site boyutlarını bile kendi hazır veriyor.
Ayrıca buradaki all-in-one-favicon eklentisini kullanabilirsiniz.
favicon-generator.org siteniz için kod üretecektir.
favicon.cc online iconu kendiniz boyutlarını düzenleyebilirsiniz.
convertico.com kullanabilirsiniz.

Bu makale WordPress sitenize favicon eklemek yardımcı olduğunu umuyoruz.

Videolu anlatım:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir