WordPress SEO

WordPress SEO, hazır tema üzerine yapılan web sitelerini sıralama yükseltme çalışmalarıyla üst sıralara taşıma işlemidir.

SEO kavramı bilişim sektörü ile ilgilenen herkesin yabancı olmadığı, hatta bir çoğunun bilgi sahibi olduğu bir kavram. Fakat sektörden biraz uzaklaşırsak, sokaktaki insanın bildiği ama adını söylediğiniz zaman bilmediğini düşündüğü bir kavramdır. Kısaca arama motorlarının sıralamalarına yönelik yapılan çalışmalardır. Kısaca optimizasyon çalışmasıdır

WordPress SEO

Dünya genelinde yoğun kullanılan bu yöntem ile ilgili çeşitli WordPress SEO eklentileri de ortaya çıkmıştır. En iyi eklentileri sizinle paylaşacağız;

İlk defa bir WordPress sitesi yönetiyorsanız Birkaç ayar ve eklenti WordPress kurulumunu yapmak için SEO dostu uzantıları mutlaka kullanmalısınız. 

Size yeni başlayanlar için kısa tüolar vereyim mi? Tabi bu iş için emek, zaman ver sabır çok gerekli, şart.

Arama motorları WordPress seviyor.

Öncelikle seo konusunu tam bir proje olarak bakmalıyız. Öncelikle anahtar kelimeleriniz neler ? Hedef kullanıcı kitlenize bu anahtar kelimelerle tam olarak fayda sağlıyor mu ? Siteniz için bir backlink akışı var mı ? Bu backlinkleri siz mi alıyorsunuz yoksa doğal yollarla mı geliyor ?

Genel olarak web siteniz site içi SEO’ya ne kadar uyum sağlıyor ? Bunun dışında sayfalarınızda H etiketleri, web sitenizin hızı gibi kriterleri ne kadar optimize ettiniz ? Sitenizde kopya sayfa oluşturabilecek durumlar var mı ? Canonical etiketleriniz düzgün mü ?

Yazının geri kalan kısmına Seo Uzmanı atalaysidar.com sitesinden devam edelim.

Desteklerinden dolayı Seo Uzmanı Atalay Sıdar’a teşekkürleri borç biliyorum.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir