WordPress veritabanını koruyun

WordPress site için teknik bir bilgiye ve kodlamaya dair hiçbir şey bilmiyorsanız eklentiler özellikle güvenlik eklentileri hemen yardımımıza yetişir. Özellikle güvenlik çözümü kullanarak web sitenizi korumak göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz. Bir eklenti ile WordPress güvenlik sorunlarını ele alarak bir düğmeye tıklayarak web sitenizi güvenli yapabilirsiniz. Bazıları da bir güvenlik duvarı ekleyebilir ve kötü niyetli dosyalar için bir günlük bazda web sitenizi tarama eklentileri yüklerler.

Wordpress veritabanını koruyun

Ben burada kendi sorunumla alakalı bir eklentiden bahsedeceğim. Son zamanlarda veri tabanıma yoğun bir şekilde saldırılar yapılmaktadır. Biraz araştırma yapınca tamda benim isteğime cevap veren bir eklenti olan BulletProof Security eklentisi ile karşılaştım.

Peki BulletProof Security ne işe yarar?

veritabanı koruma

BulletProof güvenlik eklentisi .htaccess web sitesi güvenlik koruması, dosya saldırı tespit, giriş güvenliği, veritabanı yedekleri ve günlük izleme sunan bir özellik dolu bir güvenlik eklentisidir. Aynı zamanda değiştirilir bir günlük tutar. Eklenti birçok konfigürasyon seçenekleri vardır. Bu seçenekleri kendiniz yapılandırmak istemiyorsanız, tek bir tıklama ile web sitenize hiçbir ayar yapmadan, kurabilir ve seçebilirsiniz. Devamlı güncellenen bir eklenti.

Çok marifeti olan bir eklenti ve ayrıca sitemde bir çok yüklü eklenti olmasına rağmen site açılış hızını azaltmadı.

En öne çıkan güvenlik önlemleri veritabanı güvenliği, etkili güvenlik duvarı, site giriş güvenliği vb…

BulletProof güvenlik eklentisini buradan indirebilirsiniz.

Ayrıca eklentiyi wordpress admin paneli http://www.siteadrssi.com/wp-admin/plugin-install.php dizinindende yükleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir