Zerocopter.com ile sitenizin güvenlik açığını bulun

Son zamanlarda güvenli şifreli bağlantılar ile ilgili yeni bir güvenlik açığı denilen drown keşfedilmiştir. Drown gerçekten herhangi bir bilinen kütüphaneleri ile bir güvenlik açığı değil daha ziyade web sunucusu SSL sertifikalarının yanlış yapılandırma ile ilgili bir şeydir. Dünyadaki web sunucularının neredeyse üçte birinin küresel down açığı ile etkilendiği bilinmektedir.

Zerocopter.com_ile_sitenizin_guvenlik_acıgını_bulun

 

Bir web siteniz varsa, o zaman emin olun ve web sitenizin yeni keşfedilen güvenlik açıklarından herhangi biri tarafından etkilenip etkilenmediğini online kontrol edebilirsiniz.

Taradığı güvenlik açıkları aşağıya yazdım.

DROWN,HeartBleed,Ghost ve Shellshock.

Zerocopter.com sitesi tarayıcınızı kullanarak yukarıda belirtilen güvenlik açıklarını siteni için kontrol edebilirsiniz. Aslında, ZDS (sıfır gün tarayıcı-zero day scannaer) aracı sitenizin barındırıldığı web sunucusu denetler.

 

Zerocopter ve ZDS aracını kullanmak çok kolaydır. Sadece web sitenizin alan adı (örneğin, internetkafa.com) yazın ve scan düğmesine tıklayın. Web sitenizi yaklaşık on dakika boyunca tarar.

Zerocopter.com_ile_sitenizin_guvenlik_acıgını_bulun

Yaklaşık on dakika içinde tüm tarama sonuçları görüntülenir. Alanım (internetkafa.com) dört testi geçti ve (şifreli güvenli bağlantı kullanmaması nedeniyle) savunmasız olduğu gösterilmemiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir