Site icon internetkafa.com

Linux için VDİ Dosyaları İndirin

Daha çok kısa bir süre önce virtualboxda vdi dosyalarının indirme kaynak sitesi olmadığını sanıyordum.

Linux dağıtımları açık kaynak lisansı altında dağıtılan işletim sistemlerini içerir.

Alternatif kaynak siteler listesine aşağıdan bakabilirsiniz.

Virtualboxes

https://www.osboxes.org/virtualbox-images/

https://sourceforge.net/projects/virtualboximage/files/
Zabbix

Not: Mac os ve windows işletim sistemlerinin vdi dosyasını sürümlerini toplu olarak yayınlayan site olması çok düşük bir olasılıktır. Windows ve mac os sistemleri lisanslı satılan ürünler olmasıdır.

Linux için arşiv yöneticileri:

Sizler için linuxda kullanabileçeğiniz dosya şıkıştırıcı programların en iyilerini derlemesi aşağıdaki listeden bakabilirsiniz.

Tar tar formatın da tek bir arşiv olarak dosyaları bir dizi ambalaj konsol tabanlı bir yazılımdır.

Dar disk arşivi veya dar restorasyon sırasında yedekleme, sıkıştırma, uzaktan işlemler için dosyaların kaldırılmasını destekleyen zengin arşivleyicisidir.

Utils linux için en iyi dosya arşiv araçlardan biridir. Tüm dosyaların arşivlerini oluşturabilirsiniz. İhtiyaçlarına göre sıkıştırma oranını ayarlamak ve ayrıca oluşturduğunuz tüm arşivler için bir şifre ayarlayabilirsiniz. Gzip, bzip2, rar gibi zip formatlarını destekler.

Xarchiver linux işletim sistemi için hafif ama basit bir dosya sıkıştırma aracıdır. Arşivlerin herhangi birinin şifre ya da olup olmadığını bilmeye yardımcı olan bir şifre algılama özelliği vardır.

Arşive almak istediğiniz dosyaları ekleyebilirsiniz bir sürükle ve bırak özelliği vardır. Ayrıca açılan veya bir arşiv sıkıştırma olup olmadığını kontrol etmek için ilerleme çubuğuna göz atabilirsiniz.

Peazip bir hayli yetenekli bir programdır. Başlıca özellikleri, arşiv dosyaları silin, rastgele şifreler ve anahtar dosyaları oluşturmak için birden fazla filtre uygulayabilirsiniz.

Fileroller dosya sıkıştırma ve arşivleme işlevleri için kullanılır. Bu oluşturmak ve arşiv değiştirmek, arşiv dosyaları içeriğini görüntülemek ve aynı zamanda elde edebilirsiniz. Ayrıca masaüstü ortamına entegre edilmiştir ve grafik dosya yöneticisi kolay arşivleme işini yapar.

Exit mobile version