Adobe Premiere Pro’nun En İyi Alternatifleri

0
4286

Adobe Creative Cloud’a (web geliştirme, grafik tasarım ve video düzenleme programları) dahil olan Adobe Premiere Pro, genellikle kullanıcılar tarafından Premiere Pro olarak kısaltılır. Videoları veya filmleri düzenlemek için çok sayıda işlev sunan endüstri standardı ve zaman çizelgesine dayalı bir video düzenleme aracıdır. Avatar, Canavarlar, Deadpool, Kaptan Ebu Raed ve benzeri gibi hit film yapımında yaygın şekilde kullanılmıştır. Bununla birlikte, aylık yüksek para vermeden ve son derece modern işlevleri nedeniyle videoları düzenlemeniz, sizin için ideal bir seçenek olmayabilir. Aslında gereken Adobe Premiere Pro alternatifini kullanmak çözüm olabilir.

Hadi programları size kısaca bahsedeyim.

ApowerEdit

https://www.apowersoft.com/video-editor

Platform: Windows

ApowerEdit, çok amaçlı medya işleme için tasarlanmış, güçlü ama çok basit bir video düzenleyicisidir. İster video düzenlemenin başlangıç ​​seviyesindesiniz devam eden projeniz veya işletmeniz için geçerli özelliklerini bulacaksınız. Premiere Pro gibi süper gelişmiş teknolojilerle oluşturulmasa da, çeşitli ve kullanışlı video düzenleme işlevlerini mükemmel bir şekilde gerçekleştirmek için yeterlidir.

Corel VideoStudio

Adobe Premiere Pro’ya sunulan bu alternatif, temel video, ses düzenleme, çarpıcı yer paylaşımları ve filtreler şablonları, animasyonlu başlıklar, dinamik geçişler vb. gibi çok sayıda güzel, etkileşimli ve profesyonel arayüze sahip bu video düzenleme özelliklerini sunar. Videoları düzenlemek için zaman çizelgesi kullandığından, videoyu kırpmanın, ses ayrılmanın, video efektleri eklemenin veya metinleri düzenlemenin asla kolay değildir. Çeşitli video, ses, resim formatlarını içe aktarmayı ve dosyalarınızı herhangi bir cihazınızla uyumlu popüler formatlar olarak dışa aktarmayı destekler.

Sony Vegas Pro

http://www.vegascreativesoftware.com/us/vegas-pro

Platformlar: Windows

Sony Vegas Pro, düzenleme özellikleri için Adobe Premiere Pro ile baş edebilecek sektörün düzey editörünün adıdır. Önemli bir özelliği, 4K çözünürlüklü 2B veya 3B video düzenleyebilmesidir. Diğer video düzenleyicilerinin aksine, arayüzünü istediğiniz gibi özelleştirerek nasıl düzenlemek istediğinizi tam olarak kontrol etme yetkisine sahipsiniz. Hemen hemen her tür video efekti ile çalışmakla kalmaz, aynı zamanda projeyi içe aktarır ve otomatik olarak doğal formata dönüştürür.

Bu Adobe Premiere Pro benzer yazılımını kullanarak, gelişmiş ve benzersiz özelliklerin tadını çıkaracaksınız. 3D önizleme, GPU hızlanma, renk eşleme, otomatik düzeltme hizalamaları, ayrı düzenleme pencereleri, stereoskopik 3D ayarlamalar, çoklu yönetici desteği, maskeleme araçları ve daha pek çok özellik sunar. Genel olarak, profesyonel bir uzmanlığınız varsa Sony Vegas Pro’nun multimedya oluşturma deneyiminizi hızlı ve kolay bir şekilde yapabileceğini göreceksiniz. Acemisen video düzenlemek için en uygun programd değildir.

Lightworks

https://www.lwks.com

Platformlar: Windows, Mac OS ve Linux

EditShare’nin Akademisi ve Emmy Ödülü’nü kazanan Lightworks, 4K, 2K, HD ve SD gibi çeşitli çözünürlükleri düzenlemek için doğrusal olmayan bir düzenleme yazılımıdır. En büyük filmleri düzenlemek için gurur verici bir tarihe sahip bir video editörüdür: Hugo, Wall Street Kurtları, King’s Speech, Pulp Fiction, Cehennem Yolları ve benzeri. İlk görüşte editörü gördüğünüzde kaynakların eksikliği konusunda hayal kırıklığına uğramış olabilirsiniz. Aslında, güçlü arkaplan içe aktarma, oluşturma çok kanallı ses karıştırıcısı, gerçek zamanlı dalga formu ve vectorscope, ana karelerle renk düzeltme ve görsel efekt yönlendirmesi, kapsamlı çok katmanlı zaman çizelgesi, 3D LUTS gibi profesyonel işlevlerin birçok çeşidi ile birlikte gelir ve daha fazlası.

Ücretsiz ve ücretli versiyonları vardır. Ücretli sürümünü satın alarak, Panasonic ve Sony formatları, DNxHD, MXF, AVCHD, MOV, AVI, AVID: tüm özelliklerin tadını çıkarabilir ve daha birçok formatta dosyalar verebilirsiniz. Ayrıca, düzenlenen projeyi 4K’a kadar çözünürlükte MPEG-4 olarak veya DVD, Blu-ray olarak dışa aktarabilirsiniz.

Corel VideoStudio

https://www.videostudiopro.com/en/products/videostudio/pro

Platformlar: Windows

Corel VideoStudio, videonuzun kolayca harika görünmesini sağlayan yüksek düzeyde bir video düzenleyicidir. Daha hızlı 4K ve HD görüntüleme sistemi ile oluşturulmuş dosyalar kekemeler olmadan işlenmesine yardımcı olabilir. Gelişmiş ses araçları, sesi otomatik olarak geliştirmenizi sağlar. Bunun dışında birçok diğer video düzenleme özelliğine de sahiptir: 1.500’den fazla özelleştirilebilir geçiş, efekt, başlık, çerçeve dondurma ve hareketi durdurma. Sadece basit düzenlemeler yapmak veya güzel filmler üretmek isteyen sizin için Adobe Premiere Pro yerine geçebilir.

Artık Adobe yazılımını kullanmadan, videonuzu ihtiyaçlarınıza göre düzenlemek için Adobe Premiere Pro alternatifini seçebilirsiniz. Videoların başlangıç ​​seviyesinde iseniz, ApowerEdit’i kullanmanızı öneririm. Büyü veya çarpıcı efektlerle video oluşturmak için etkili ve güçlü düzenleyicilere ihtiyaç duyarsanız diğer üçü en iyi seçenekleriniz olacaktır.

En İyi Profesyonel Video Düzenleme Programları

En iyi profesyonel video düzenleme programların bazılarını aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Hitfilm Express

Magisto

Final Cut Pro X

PowerDirector

Video Copilot

İnsanlar teknik olarak neyin kötü olduğunu bilmeseler bile kötü bir video düzenlemesini fark edebilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz