Assets ile css kodunu psd yapın

0
692

Projectparfait adobe’nin yeni online aracı henüz beta olmasına rağmen testlerde baya iş çıkartmış. İlerleyen zamanlarda da kalitesini ortaya koyacağı kesin.

Assets ile css kodunu psd yapın

Css kullanarak işlenecek grafik ve metin öğelerinin değerlerini elde etmek için parfaiti kullanabilirsiniz. Metin dahil her öğe için bunu css işlenenin nasıl olacağını görmek için tüm kodu veya ayrı ayrı elemanları ya kopyalayabilirsiniz. Bir psd tabakası yapısı bozulmadan ve hızlı bir şekilde png, jpg veya gif olarak tek tek öğeleri elde edebilirsiniz. Bireysel elemanları üzerine tıklayarak onların boyutları, konumu ve (metin halinde ve içeriği) değerlerini kopyalama veya grafik olarak indirmek için hızlı yollar sunar. Süper temiz css çıkışları elde edersiniz.

Site çok ilginç görünüyor, bu projenin bir başka yönü de psd (photoshop) tüm grafik bileşenleri çıkarma olasılığı olmasıdır. Bu online aracı kullanmak için adobe hesabı oluşturmanız gerekiyor.

Siteye bu url’den https://assets.adobe.com/link/b8ecd6b6-94ac-468c-9cfa-b2c666c81a6c?section=extract ulaşabilirsiniz.

Codepen.io ile Css için retro yazılar kullanın:

Logoları yapan kişi tarafından tasarlanan ve tamamen css uygulanmıştır. Css şık yazı üstelik serbestçe ücret ödemeden siteniz için kullanabilirsiniz.

Siteye bu url’den http://codepen.io/boldfacedesign/pen/EoGgD bakabilirsiniz.

Lukehaas ile Css koleksiyonu oluşturun:

Web geliştiriciler için http://projects.lukehaas.me/css-loaders css3 ile animasyon yükleme koleksiyon oluşturabilirsiniz. Lukehaas.me css için çok  faydalı bir hzimet olarak karşımızda duruyor.

Siteye aşağıdaki url’den erişebilirsiniz.

http://projects.lukehaas.me/css-loaders

80’lerin kültürünün bir hayranı için, retro dalgası, 2000’lerin ortalarında kendi tarzında bir stil olarak ortaya çıkan zamanın retro müzikleri üzerinde modern bir şey olarak bilinir. 1980’lerin klasik filmlerinin, video oyunlarının, çizgi filmlerinin ve televizyon şovlarının yeni dalgası ve soundtrackinden çok etkilenmiştir. Bilim kurguyu taklit eden retro-fütüristik tarzıyla bilinir ve on yıldan bu yana filmleri harekete geçirir. Bu düşünceyle, 1980’lerin kültürü hakkında nostaljik olan veya bu nispeten yeni müzik tarzını kucaklayan herkes için bu etkiyi yarattık. Sadece metninizi girin ve görsel retro futuristik dalgaya dönüştüğünü görün.

http://photofunia.com/tr/effects/retro-wave

Tableizer ile excel’i html ve css çevirin:

Excelde herhangi bir tabloyu kopyalayıp bunu online uygulama olan tableizer yapıştırın ve bu tablo için html ve css kodunu verecektir.

Siteye bu url’den http://tableizer.journalistopia.com erişebilirsiniz.

Herokuapp ile jQuery formu online oluşturun:

Herokuapp jquery dosya yükleme eklentisi ile online ilerleme çubuğu ile dosya yükleme sağlar.

Sitede sürükle bırak yoluyla ajax yükleme ve ilerleme çubuğunu dahil olmak üzere dosyayı, bırakıp oluşturabilirsiniz. Danielm.herokuapp.com sitesi iyi bir hizmet olarak karşımıza geliyor.

Siteye bu url’den http://danielm.herokuapp.com/demos/dnd/image-preview.php erişebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here