AIO Runtime Libraries ile Microsoft Çalışma Zamanı Bileşenlerini Yükleyin

0
155

Windows’da yeni bir yazılım indirirken bazen düzgün bir şekilde başlatılabilmesi için Microsoft tarafından sağlanan birkaç kitaplık dosyasına ihtiyaç duyar. Bu kitaplık dosyaları (DLL dosyaları), Microsoft Visual C ++, Microsoft J # veya Microsoft F # gibi Microsoft geliştirme araçlarının bir parçasıdır. Microsoft geliştirme araçlarının çeşitli sürümleri ve mimarileri için çalışma zamanı kitaplıklarını indirip yüklemelisiniz. Örneğin, Microsoft Visual C ++ 2010 32-bit ve Microsoft Visual C ++ 2010 64-bit için ayrı dosyalar vardır. Eldeki her şeyi el ile yaparsanız, bugün mevcut olan bu tüm çalışma zamanı kitaplık paketlerinin indirilmesi ve yüklenmesi uzun zaman alacaktır.

Fakat şimdi birkaç kişi,   AIO Runtime Libraries  (AIO Çalışma Zamanı Kitaplığı) adı verilen ve tüm bu çalışma zamanı kitaplıklarını Windows bilgisayarınıza otomatik olarak yükleyebilen bir aracı bir araya getirmiştir.  AIO Runtime Libraries / AIO Çalışma Zamanı Kitaplığı, 32-bit ve 64-bit mimariler için tüm çalışma zamanı kitaplıklarıyla birlikte gelir. Microsoft Visual C ++, Microsoft F #, Microsoft J # ve XML ayrıştırıcı kitaplıkları için kütüphaneleri içerir. Paket zaman zaman güncellenerek her zaman çalışma zamanı kitaplıklarının en yeni ve güncellenmiş sürümünü içerir.

AIO Runtime Libraries

Yükleme sırasında hangi kitaplıklardan hangisini kurmak istediğinize karar vermeksizin tüm kitaplıkları yükleyebileceğiniz bir simple install “basit yükleme” seçebilirsiniz. Ancak isterseniz yüklenecek tüm kitaplıkları da seçebilirsiniz. Çalışma zamanı kitaplıklarının yeni sürümlerini yüklemeden önce önceden yüklenmiş çalışma zamanı kitaplıklarını kaldırmayı seçebilirsiniz.

Araç ayrıca, tek tek DLL dosyalarını arayabileceğiniz ve ayıklayabileceğiniz bir menü ile birlikte gelir. Bu özellik, bir program yalnızca eksik bir DLL dosyası nedeniyle başarısız olursa kullanışlıdır. Bu dosyayı arayıp ayıklayabilir ve böyle bir programı kolayca çalıştırabilirsiniz.

AIO Runtime Libraries paketini http://www.majorgeeks.com/files/details/visual_c_aio_installeruninstaller.html  adresinden indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here