Akıllı TV USB’deki Filmleri Görmüyor Sorunu Çözelim

0
1237

Akıllı Televizyonunuzun USB bağlantı noktası varsa, bilgisayarınızdan indirdiğiniz veya kopyaladığınız filmleri izlemek için kullanabilirsiniz. Bu yazığı başlığındaki yazılı olduğu; Akıllı TV USB’deki Filmleri Görmüyor Sorunu Çözelim, sorunu çözmeye dair maddeleri yazıp nasıl çözüleceğini yazmayacağım. Biraz ters köşe diyelim. Başıma gelen olayı yazacağım. Tabi ki bazı akıllı TV’ler USB video oynatmada biraz kısıtlamalar yapmaktadır.

Kardeşim ve ben aynı dizileri seviyoruz ve her pazartesi ikisi de aynı saatte başlıyor. Bir dizi TV’den yayın saatinde izliyoruz. Bir ertesi gün diğer diziyi Youtube sayfasına yüklenince indirip USB belleğime kopyalayıp sonrada Akıllı TV’nin USB bağlantı noktasına takıp büyük ekrandan izliyoruz.

Bu hafta indirdim dizi filmi USB belleğime kopyalayıp sonrada Akıllı TV ekranında Videolar kısmına geldiğinde dizi film görünmüyordu. Ayını dizinim diğer bölümleri görünüyor ve daha önce izleyebiliyorduk. Dizi film bilgisayarımda açıp izleyebiliyorum. Film adının Türkçe karakterleri sildim ve Akıllı TV’de dizi film yine gözükmüyordu. Aslında bu sorun Akıllı TV’nin USB’deki filmleri görmüyor sorunu ile alakalı bir sorun olmadığı kesindi. Çünkü dizinin daha önceki bölümleri Akıllı TV’de gözüküyor ve izleye biliyordum.

Ama yine de Akıllı TV USB’deki filmleri görmüyor sorunu ile alakalı şu sorunları yaptım. USB diske başka film kopyaladım film Akıllı TV’de görüyor izleniyor. Sevdiğim diziyi farklı video formatına çevirdim ama TV filmi yine görmüyordun. Akıllı TV’nin başka USB noktasına taktım ve dizi film yine görünmüyordu. USB belleği farklı formatlara çevirdim. USB sürücüyü FAT, FAT32 veya NTFS gibi belirli bir dosya sistemine biçimlendirdim. Akıllı TV film yine görmedi.

Dizi filmin dosya adında Emoji karakteri vardı. Bu Emoji karakterini sildim. USB bellekteki filmi Akıllı TV’de artık izleyebiliyordum. Bu bilgi umarım siz İnternetkafa.com okuyucularına faydalı olur. Akıllı TV’nin USB’deki filmleri görmüyor sorunu bir emoji karakterinden kaynaklanıyormuş. Ayrıca müzik ve fotoğraflara da emoji ekleyince müzik dosyaları ile fotoğraflarda gözükmüyor fakat emojiyi silince müzikler ve fotoğraflar gözüküyor. Yazının üstündeki resimde de dosyalarının adlarının sonunda Ok ve Yay 🏹 , Kalp ❤ ve Gülen Yüz  😀 renksiz olarak görebilirsiniz.

Hak sahibinin izni olmadan bir video dosyasının kopyalanması veya indirilmesi yargı alanında hukuki veya cezai işlemlere yol açabilir. İnternetkafa.com asla hiçbir İnternet korsanlığını desteklemiyor ve bu yazı eğitim amaçlı bir yazıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz