Android için Ekran Kayıt Uygulaması

0
2906

Okuyuculardan gelen daha sık isteklerimizden biri, ekranınızı Android’e nasıl kaydedeceğinizi anlatmaktır. İşlevsellik oldukça uzun bir süredir etrafta dolaşıyordu, ancak genellikle bunu elde etmek için biraz tamir ve ayarlama gerektiriyor. Android Lollipop’ta, işletim sistemine bir ekran kayıt yöntemi oluşturuyorlar ve işte bu günlerde çoğu insan bunu yapıyor. Birkaç tane Android uygulamasına ve ekran kaydetmenizi sağlayan diğer bazı yöntemlere göz atalım.

Screen recorder 4.3 jelly bean dahil olmak üzere ve 4.0 ıcs çalışan tüm cihazlar üzerinde çalışıyor. Android için tam özellikli ekran kayıt uygulamasıdır.Yeterince hızlı donanıma sahip cihazlarda yüksek hızda kayıt yapar.Uygulamada root erişimi çalışmasını gerektirir.

Başlatılan ve root erişimi verilmişse, screen recorder size konum ne olursa olsun ekran üzerine döşeme, sağ ekranın merkezindeki az saydam arayüzü görüntüler. Daha sonra işletim sistemi veya herhangi bir uygulama içinde herhangi bir yerde gezer ve arayüzü üstünde kalır. Kayıt işlemini başlatmak için start düğmesine basın.

Ekranın sağ üst üzerinde uygulamanın logo kırmızı düğmeye kayıt modu belirtmek için yanıp söner.Kaydı durdurmak ve kendi arayüzü getirmek için ise app bildirim kullanılabilir.
Ayrıca ekranı kapatıp iki saniye bekleyerek kayıt durdurabilirsiniz.

Kayıtları için çeşitli parametreler yapılandırmak için, app arayüzünden ayarları simgesine dokunun. Bu dokunmatik göstergelerin görünürlüğünü geçiş ek olarak, video çözünürlüğü, görüntü dönüşüm yöntemi, video kodlayıcı ve bit hızı, hedef kare hızı, ses kaynağı ve ses örnekleme hızı seçmek mümkündür.

Android için Ekran Kayıt Uygulaması Alternatifleri

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nll.screenrecorder&hl=tr

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock&hl=tr

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rsupport.mobizen.sec&hl=tr

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.drivergenius.screenrecorder&hl=tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz