Android için En İyi Uygulama Kilitleri

0
3437

Akıllı telefonlarımızda birçok hassas veri barındırıyoruz. Bankacılık uygulamalarımız, not alma uygulamalarımız , galeri uygulamalarımız vb. Meraklı gözlerden korunmalıdır. Ayrıca, bir cihazı bir çocuğa teslim ettiğimizde, telefonunuzdaki uygulamalara erişmesini engellemek isteyebiliriz.

Uygulamaları nasıl kilitlerim?

Android için bir uygulama dolabı, istenmeyen erişimden en üst düzeyde güvenlik sağlayabilir. Bazı cihazlar yerleşik bir uygulama dolabına sahip olsa da, çoğu Android cihazında yoktur. Neyse ki, Play Store’da Android için uygulama dolabı sıkıntısı yok.

Not: Bu liste tercih sırasına göre değildir. En iyi bulduğunuz uygulamayı seçebiliriz.

Norton App Lock

Uygulamalarınızı bir PIN / desen veya parmak izi tarayıcısıyla kilitleyebilirsiniz. Uygulamalarınızı güvenceye almanın yanı sıra, fotoğraflarınızı korumanıza, uygulamaların kaldırılmasının engellenmesine ve davetsiz misafirlerin fotoğraflarının çekilmesine de olanak tanır.

Norton App Lock, kilitlemeniz gereken uygulamaları önerdiği bir öneri listesi sunar.

Kilit (Smart AppLock)

Kullanıcı dostu bir arayüze sahip iyi bir Android kilit uygulamasıdır. Uygulamalarınızı bir PIN, desen veya parmak izi tarayıcısı kullanarak güven altına alabilirsiniz. Ekran arka plan ışığını ve ekran döndürmesini kilitlemek için uygulamalar ekleyebileceğiniz ekran ve rotasyon kilidi seçenekleri vardır. Her kilitli uygulama için farklı şifreler oluşturabilir ve kilitli uygulamalarda sahte bir simge ekleyebilirsiniz. Ayrıca, uygulamalarınızın kilidini açmaya çalışan ve e-posta adresinize gönderen herkesin fotoğrafını çekebilir.

Uygulama 30 farklı dilde kullanılabilir ve reklamları kaldırmak için premium sürüme de geçebilirsiniz. Ancak, ücretsiz sürüm tüm gerekli özellikleri kapsar ve uygulamadaki reklam sayısı çok azdır.

Kilit AppLock

IvyMobile tarafından AppLock cihazınızda hemen hemen her şeyi kilitlemek için izin verir. Tüm üçüncü taraf uygulamalarının yanı sıra, kişilerinizi, galerinizi, ayarlarınızı, e-postalarınızı vb. Korumanızı sağlar. Uygulamalarınızı korumak için bir PIN veya desen kilidi kullanabilirsiniz. Deseni gizleme, karışık klavye kullanma veya kullanma seçeneğine sahiptir. Ayrıca, uygulamaların kilidini açamayan herkesin fotoğrafını çekmek için de etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca, Applock simgesini bir alarm saati, hesap makinesi, vb. Gibi sahte bir simgeyle değiştirebilirsiniz.

Perfect AppLock

Perfect AppLock, cihazınızdaki herhangi bir uygulamayı bir PIN, desen veya bir hareket şifresiyle güven altına almanızı sağlar. Üçüncü taraf uygulamalarından ayrı olarak, Wi-Fi, Bluetooth ve internet verilerinizi kilitleyebilirsiniz. Bireysel ekranların ekran parlaklığını ve istenmeyen ekran rotasyonunu önlemek için döndürme kilidini yönetebileceğiniz bir “Ekran Filtresi” özelliğine sahiptir.

Yerleşik kamera üç başarısız denemeden sonra davetsiz misafirin fotoğrafını çekebilir. Ayrıca, giden ve gelen aramaları kilitleyebilir ve kilitli uygulamalarda sahte hata mesajlarını da görüntüleyebilirsiniz.

LOCKit

LOCKit, özel dosyalarınızı da koruyabilen, Android için etkileyici bir uygulama dolabıdır. Telefon ekranınızı da kilitlemek için uygulamayı kullanabilirsiniz. Dahili bir dosya tarayıcısı, telefon güçlendirici ve bildirim temizleyicisine sahiptir. Ana şifrenizi oluşturmak için bir PIN veya bir desen kullanabilirsiniz. Desen çizme yolunu bile gizleyebilir ve yazarken görünmez hale getirebilir veya karışık klavye görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca, bu Android uygulama kilidi, özel fotoğraflarınızı ve videolarınızı galerinizden gizlemenize ve ayrı kasalarda saklamanıza olanak tanır. Güç tasarrufu modu, davetsiz misafir selfie ve kilitli uygulamaların kaldırılmasını önlemek için etkinleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz