Android ile Nesleri Measure – Quick ile Ölçün

0
469

Birkaç hafta önce, Apple, yaklaşan iOS 12’deki yeni bir özellik hakkında kısaca bahsetmişti ve bu sayede nesneleri ölçebiliyordunuz. Ancak Google geliştiricileri Apple’ı adetw dövmüş ve kameranın görebildiği cihazın yakınında bulunan nesnelerin boyutlarını bulabilen kendi Google Measure uygulamasını yayınladı.

Android Measure

Ancak bir yakalama var, sadece ARCore teknolojisini destekleyen cihazlar için tasarlandı. ARCore’u hiç duymamış olmanız durumunda, Google tarafından geliştirilmiş, artırılmış gerçeklik deneyimlerinin oluşturulmasına yardımcı olan bir teknolojidir. Bu nedenle, yeni Measure uygulamasını kullanmak isteyen herkesin önce Google’ın ARCore uygulamasını da yüklemesi gerekir. Google Measure’ın doğru bir şekilde çalışması için ARCore desteğine ek olarak, seçilen akıllı telefonun Android işletim sistemi 7.0 Nougat veya üstü olması gerekir.

Desteklenen bir Android akıllı telefon ile bu Measure uygulamasını kullanarak, yakındaki herhangi bir nesneyi ölçebileceksiniz. Nesnelerin boyutlarını nasıl biliyor? İlk önce boyutları vermelisin. Bunun için masa üstü ya da dikdörtgen zemin halı gibi düz bir yüzey bulmalı, sonra uzunluk aracını doğru boyuta ayarlamak için kullanmalısınız. Bundan sonra, diğer nesneler için ölçümler yapabileceksiniz.

Google Measure uygulaması, nesnenin uzunluğunu, genişliğini ve seçili alanlarını ölçmenize olanak tanır. Ancak aynı zamanda, uygulamanın yanlış olabileceğini ve yanlış sonuçlar verebileceğini belirtmek gerekir. Ancak, bir nesnenin boyutları hakkında temel bir fikre sahip olmak istiyorsanız, Google Measure bu ölçümün uygulaması kullanmak işinize yarayabilir.

Android cihazlar için Google Measure’u bu url’den https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.tango.measure ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here