Android Pilini en Uzun Yapacak Yollar

0
2977

Herkesin bu günlerde şikayetçi olduğu bir numaralı sorun, telefonunun pilinin tükenmiş olması. Android telefonunuzun pilinin daha uzun süre kullanılmasını sağlamak için aşağıdaki ip uçlarını deneyebilirsiniz.

Isının üzerinden kurtulmaktan kaçının: Hem yüksek sıcaklık hem de düşük sıcaklık telefonunuzun pilini olumsuz yönde etkiler. Telefonunuzun pilinin uzun süre dayanmasını istiyorsanız, telefonunuzu dışarıda kışları unutarak çok soğuk almasına izin vermeyin veya aşırı şarj ederek veya telefonunuzda saatlerce telefonda oynarken oyununuzu aşırı sıcak tutun.

Android pilini en uzun yapacak yollar

Bataryayı birkaç kere tamamen boşaltın: Bu günlerde telefonlarda en popüler batarya Lityum-iyon pil. İlk 2-3 kez pili boşaltmadığınız sürece, bu tür piller telefonunuza tam olarak uymuyor. Bunun için, pilin tamamen boşalmasına izin verin ve ardından% 100 şarj edin. Filmi izleyerek veya oyun oynarken olduğu gibi pilleri zorlamadan boşaltmaya çalışmadan bunu 2-3 kez tekrarlayın.

Ekran Parlaklığı: Büyük ekranlı Android telefonlar yalnızca ekranlarda çok fazla pil tüketir. Ekran parlaklığını maksimum seviyede tutarsanız, pil şarjı hemen biter. Bu nedenle ekranın parlaklığını otomatik ayarda veya daha düşük bir seviyede tutmalısınız.

WiFi, Bluetooth, HotKnot, NFC’yi devre dışı bırakma: Birçok kişi , kullanılmadığında dahi, telefonlarındaki tüm ağ özelliklerini açık tutuyor. Fakat bu pilin üzerine ekstra yük getirir ve sürekli boşalır. Gerçekten ihtiyaç duyulmadığında WiFi, Bluetooth, HotKnot ve NFC gibi özellikleri devre dışı bırakın.

Sinyal güçlendirici kullanın: Telefonunuzun pilini boşaltmanın bir başka büyük nedeni, zayıf mobil ağ sinyalidir. Mobil şebeke sinyalinin zayıf olduğu bir bölgedeyseniz, telefonun pili daha hızlı boşalır. Önlemek için sinyalinizi binanızda veya odanızda güçlü hale getiren uygun frekansa (2G, 3G veya 4G) hücre sinyal yükseltici bir cihaz takmalısınız.

Güç tasarruf modunu kullanma: Android’in güç tasarrufu modu özelliğini kullanarak Android telefonun pilini biraz daha uzun süre çalıştırabilirsiniz. Bu özellik, gereksiz servisleri kapatır ve pil şarjını korumanıza yardımcı olması için ekran parlaklığını düşürür.

Bildirimleri devre dışı bırakma: Telefonunuza Google Play Store’dan yüklediğiniz birçok uygulama bildirimleri zaman zaman bildirim görüntüler. Örneğin, Yahoo Mail gibi bazı e-posta uygulamaları, yeni e-posta mesajları ile ilgili bildirimleri görüntüleyebilir. Ancak, bu bildirimleri her kontrol ettiğinizde, ekranı açmanız gerekir ve bu telefon pilinin boşa harcanmasına neden olur. Gerçekten önemsiz olan uygulamaları bildirimleri devre dışı bırakmanız öneririm.

Acil durum için bir güç pili kullanın: Tüm bu ipuçlarını izledikten sonra bile, açık havada bulunduğunuzda ve herhangi bir elektrik prizine yakınken telefonunuzun aküsü şarj seviyesinin dolmasına birden karar verirse, şarj etmek için bir elektrik deposu kullanabilirsiniz. Bu güç depo cihazları o kadar da hacimli değildir ve kolayca cebinizde veya çantanızda taşıyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz