Android Telefon ile en Kaliteli Resim Çekme Uygulamaları

0
3190

Cep telefonu ile harika fotoğraflar çekmek kolay olabilir, ancak daha cazip ve çekici kılmak için fotoğraf düzenleme uygulamalarını kullanmanız gerekir. Kamera uygulamaları ve fotoğraf düzenleyici uygulamaları , resimleri yüzlerce filtre, çerçeve, çıkartma ve sihirli efektlerle düzenlemeyi kolaylaştırır ve çeşitli sosyal medya ağlarında olduğu kadar ailemize ve arkadaşlarınıza paylaşmamıza izin verir.

Akıllı telefon kameramızı her zaman birinci sınıf dijital SLR fotoğraf makineleri yerine anlık fotoğraflar için tercih ediyoruz. Özellikle akıllı telefonu selfi (özçekim) bir trend haline geldi. Akıllı telefon ile fotoğraf çekmenin eskisi gibi görünmesine rağmen, her seferinde DSLR fotoğraf makinesini kullanamayacağımızı bildiğimiz için akıllı telefon kameralar anında fotoğraf çekmek için insanların ilk tercihidir.

Cep telefonu üreticileri yaklaşık 15 yıl önce cihazlarına dijital kameralar koymaya başladığında, cihazların genel işlevleri ile ilgili olarak bir miktar sıçrama meydana geldi. Bu devrimden önce, cep telefonunun herkesin günlük yaşantısındaki rolü yalnızca telefon görüşmesi yapmak ve kısa mesaj göndermekti. Bununla birlikte, bugün herkesin cebinde ya da çantasında, parmağınızla çarpıcı manzaralar çekebilçek güçlü bir dijital fotoğraf makinesi var.

Buna göre, fotoğraflarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için uygun uygulamalar olmadan en iyi akıllı telefon kamerası ne iyi? Android tabanlı herhangi bir akıllı telefondaki stok kamera uygulaması, resimleri yakalamak ve kaydetmek için kolay bir yol sağlar. Ancak sıradan fotoğrafların serilmesi için kaliteli araçlar sunmaz. Google Play Store’a yapılan bir gezi, iyi fotoğraf  çekemek ve düzenlemek için bir dizi uygulamayı ortaya koyabilirse de, en iyisini bulmak her zaman kolay değildir.  Android için en iyi fotoğraf çekme uygulamalarının bir listesini oluşturdum.

VSCO Cam

Open Camera

Open Camera, varsayılan fotoğraf makinesi uygulamanızın yanında veya yerinde kullanmak için harika bir uygulamadır. Birden çok odaklama modu, renk efekti, beyaz dengesi ve poz telafisi ile  Open Camera temelleri ve daha sonra bazılarını işlemektedir. Yerleşim ızgarası, fotoğraf boyutlarını dengelemeye yardımcı olmak için ayarlanabilir. Dokunarak veya uzaktan sesli komutlarla fotoğraflar eklenebilir. Basitçe “peynir-cheese” deyin ve bu elverişsiz ellerinizi selfely olarak yapabilirsiniz. Platform aynı zamanda sağdan sola kullananlar için optimize edilebilir ve uygulamayı manzara veya portre yönünde kilitleme seçeneğine sahipsiniz.

VSCO Cam

Beğenmenin ve yorumların yaygörü olmayan sosyal medya temalı bir kamera uygulaması olan VSCO Cam, fotoğraf severlere paylaşma ve ilham verme konusunda mükemmel bir fırsat sunuyor. Hazır ayarlar ve fotoğraf değiştirme araçları geniş bir yelpazede, herkes çarpıcı bir bitmiş ürün günlük peyzaj çekim dönme yeteneğine sahiptir. Uygulama ayrıca daha önce Android tabanlı cihazlarda görülmeyen göz alıcı sonuçlar vaat eden benzersiz işleme teknolojisine sahiptir. Fotoğrafları, hatta RAW fotoğraflarını düzenlerken, telefon ekranının basit bir şekilde tıklanması, izleyicinin orijinal çekim ile düzenlenmiş nihai ürün arasındaki perspektifi değiştiriyor. Bu da karşılaştırmalar öncesi ve sonrası kolaylaştırıyor.

Snapseed

Profesyonel kalitede düzenleme araçlarıyla güçlü bir kamera uygulaması için Google’ın Snapseed’inden başka bir şey düşünmeyin . Çok sayıda düzenleme seçeneğiyle, kullanıcılar en sıradan fotoğrafların bile en güzel sanat eserine dönüştürüyor. Snapseed, bir fotoğrafın vinyetini, bulanıklığını, sıcaklığını ve diğerlerini değiştirebilen bir sürgülü kayar kapak ekleyerek kullanıcıların görüntüleri üzerinde nihai kontrolü elinde tutuyor. Uygulama, aynı zamanda, grenli kaplamalar, 60’lı yıllara dayanan film reel efektleri veya eşsiz Retrolux filtresi uygulama seçeneği sunarak klasik görünümün taraftarlarını da tatmin ediyor. Snapseed ayrıca Photoshop’ta Layers’e benzer herhangi bir fotoğraf üzerinde efektleri yığınlamanıza izin vererek bir fotoğrafı düzenlediğinizde yepyeni bir sonuç üretmenizi kolaylaştırır.

Adobe Photoshop Lightroom

Adobe Photoshop Express ile kullanıcılar lekeli kaldırma, tek dokunuşlu filtreler ve Adobe’nin yeni resim oluşturma motoru gibi etkileyici düzenleme özelliklerine sahip Adobe kitaplığına erişebilirler. En yeni uygulama güncellemeleri ayrıca RAW resimlerini Android cihazınızdan doğrudan çekebilmenizi ve işleyebilmenizi de içeriyor ve böylece telefonunuzun gelişmiş optiklerinden tam olarak yararlanabiliyor. Uygulama, kayıtlı albümlere, gelişmiş düzenleme özelliklerine ve ek resim filtrelerine ve efektlere erişimi sağlayan çeşitli uygulama içi satın alma seçenekleri de sunuyor.

Google Photos

Google Photos muhtemelen Android’de en iyi genel fotoğraf uygulamasıdır. Fotoğraflarınızı ve videolarınızı Google’ın bulutuna otomatik olarak yedekleyebilir, sahip olduğunuz her cihazda (web de dahil olmak üzere) kullanılabilir duruma getirir ve her günün önemli noktalarını görüntüleyebilir, böylece en iyi olanları bulmak için tüm fotoğraflarınızı gezmeye ihtiyaç duymazsınız. Bu, telefonlarında bir ton depolama alanına sahip olmayan insanlar için, bir fotoğrafın yanlışlıkla kaybolmadığından veya silinmediğinden emin olabilirsiniz. Fotoğrafların sınırsız saklama alanı bulunması nedeniyle, bu alanı boşaltmak için telefonunuzdan resimlerinizi silerek emniyetiniz var.

Otomatik özelliği, bir dizi resim ve videoyu temel alan video vurgulama makaraları oluşturmanızı sağlar. Tatile çıkıyorsanız, Fotoğraflar, resimlerinizi ve videolarınızı, seyahatinizin kronolojik bir hikaye kitabı haline getirebilir ve bu da sosyal paylaşım ağlarında paylaşım için idealdir. Fotoğraflar, Snapseed’in fotoğraf düzenleme ve filtreleme özelliklerini “düzenle” düğmesi ile de içeriyor; çekimlerinizi değiştirmek veya ayrı bir uygulama indirmeden filtreler eklemek istiyorsanız kullanışlıdır.

Farklı alternatifleri aşağıdaki bağlantılardan telefonunuza ekleye bilirsiniz.

Pixlr-o-matic

Prisma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz