Android Telefonlarda Fidye Parası Uyarısını Kaldırın

0
2926

Bir fidye parasını gönderme süreci android cihazlar malware özel bir cins işlemdir. Bu cep telefonunuzun tüm ekranı kaplar ve fidye ödemeden bir şey yapmana izin vermez. Android cihazınızdaki dosyaları şifrelemek ve ödeme yapıldıktan sonra çözmek için iddia gerçek dışı bir şeydir. Asla herhangi bir ödeme yapmamalı. Şifrelenmiş dosyaları android cihazı güvenli mod kullanarak bu malware kaldırabilir ve kurtarabilirsiniz. Tabi bu işlem tablatler içinde geçerlidir.

Androis telefonu güvenli mod da başlatın. Güvenli mod da telefonda yüklenmiş uygulamaları durdurabilirsiniz. Güvenli mod da telefonunuzu yeniden başlatmak için kapatma tuşuna uzun basın. Android telefonda güvenli mod da önyüklemeden sonra ekranın sol alt köşesinde yazılı Güvenli mod’u göreceksiniz. Android telefon sistem ayarları uygulamalara gidin. Yabancı ya da kötü niyetli unsurları hepsini kaldırmak tüm uygulamaları bulabilirsiniz.

Zararlı unsuru yine mi kaldıramadınız o zaman telefonunuzu tekrar yeniden başlatın ama bu sefer normal yeniden başlatma yapın. Aşağıdaki antivirüs uygulamaları telefonunuza kurun. Zararlı yazılımlara karşı cihazınızı taratın. Tespit edilirse artık silmek geriye kanla tek iş oluyor.

ESET Mobile Antivirus
G-Data Internet Security

Kötü amaçlı yazılım (örn; ghostpush trojan) cihazınızın köklü ve bir sistem uygulaması olarak kendini yüklüyse, daha sonra da düzenli antivirüs uygulamaları kaldırmak mümkün olmayacaktır. Özel bir uygulama gerekir. Stubborntrjkiller ha bu da olmadı aygıt üreticisinin web sitesinden talimatları bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz