Android telefonun donanımlarını öğrenin

0
940

Bu yazımızda android telefonların donanım biligilerine çok iyi bilmemize yardımcı olaçak uygulamları listeledik. Aşağıda listede belirtilen uygulamalardan hepsi de eşit derecede cihazınız çalışan donanım hakkında bilgi açısından aydınlatıcı nitelikler vermektedir.

Antutuu benchmark ve aynı zamanda quadrant standard edition bu alanda en iyileri diyebilirim. Eski cihazlar için quadrant standard edition tekrardan test yapmak gerekebilir.

Quadrant standard edition çok popüler bir uygulamadır. İşlemci hızı, bellek hızı, giriş-çıkış işlemleri, 2d grafik ve 3d grafik testleri yapmakadır.

Quadrant standard edition

Antutu benchmark android için en eski ve en popüler uygulamalardan biridir. Test sonuçları ile mukayese edilebilir olan diğer uygulamalara nazaran büyük bir veritabanı var. İşlemci gücü, grafik render, video oynatma, çoklu-görev yeteneği kapağı, ram/ yazma performansı gibi özellikleri ön plandadır. Minimum ve maksimum mevcut sensörleri, depolama ve daha fazla aygıt özellikleri hakkında bilgi verdiği gibi işlemci modeli, süre saat hızı bilgileride yansıtmaktadır.

Diğer uygulamalarda sırasıyla şunlardır:

Webkit sitesi ile sadece android telefon değil farklı cihazlarında online işlemci hızınızı testetmiş olursunuz.

BasemarkosII

Geekbench

Vellamo mobile benchmark

3dmark – the gamer’s benchmark

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here