Android Telefonunuzda Cihaz Kimliğini Bulun

0
3969

Android akıllı telefonlar, cihaz kimliği olarak adlandırılan benzersiz bir 16 karakterlik alfa sayısal kod aracılığıyla Google tarafından tanımlanır. Bu cihaz kimliği, Android cihazınızı ilk kez açtığınızda ve sonsuza kadar orada kalıyor. Her şeyi sildikten ve cihazınızı fabrika varsayılanlarına sıfırladığınızda, bu kimliğin üzerine yazılır ve yeniden oluşturulur. Benzer şekilde, yeni bir ROM yüklerseniz, bu aygıt kimliğinin üzerine yazılabilir ve yeniden üretilebilir. Bu kimliği bulmaya çalışıyorsanız, Android ayarlarından bunu bulmakta zorlanacaksınız. Ama iki hızlı yöntemle kolayca bulabilirsiniz:

 Android cihaz kimligi

İlk yol:

Android’de cihaz kimliğini bulmanın en kolay yolu, Device ID “Cihaz Kimliği” adlı ücretsiz bir uygulama kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı Google Play mağazasından https://play.google.com/store/apps/details?id=com.evozi.deviceid&hl=en  yükleyebilirsiniz. Bu uygulamayı Android cihazınıza yükledikten sonra başlatabilir ve ilk ekranda cihaz kimliğini en üst kısımda görebilirsiniz. Panoya kopyalamak, başkalarıyla paylaşmak vb. için cihaz kimliğine dokunabilirsiniz. Uygulamanın daha birçok özelliği var, ancak sadece cihaz kimliğiyle ilgileniyoruz.

İkinci yol:

Android’de geliştirici menüsünü kısmından USB hata ayıklamasını etkinleştirdiyseniz , cihaz kimliğini bulmak için herhangi bir uygulamaya ihtiyacınız yok. Tek yapmanız gereken Android cihazınızı Bilgisayara bağlayın ve adb shell ayarlarının güvenli android_id olmasını sağlayın. Bu, Android akıllı telefonunuzun cihaz kimliğini anında gösterecektir. Bunu not düşürebilir ve gerektiğinde kullanabilirsiniz.

Boş  bir cihaz kimliği alırsanız ( 34567890CDEFGHK gibi), cihazınızın fabrika ayarlarına sıfırlanması için yeni bir cihaz kimliği oluşturabilir veya akıllı telefonunuzu düzeltmek için cihaz üreticisine başvurabilirsiniz.

Android telefonunun rom’unu bulun:

Android cihaz için doğru rom bulmak her zaman kolay olmadığını farkındasınızdır. Rom konusuyla ilgili siteleri ve forumlar varlığı olsa da kibarca konuşmak gerekirse bu siteler genellemede kalıyorlar.

Needrom.com açık bir şekilde ve çok profesyonel olmakla birlikte tüm bu sitelere kıyasla büyük bir avantaja sahiptir. Tüm büyük markaların romları siteye kayıt olduktan sonra indirdiğiniz gibi test etme imkanı da sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz