Site icon internetkafa.com

Android Uygulamanın Kaynak Kodlarını Görüntüleyin

Android uygulamasının .apk uzantısına sahip olduğunu hemen hemen her Android kullanıcısı bilmektedir. Apk dosyasını içeriğini Zip dosyası ile ayıklama yapabilirsiniz. Fakat içeriğini başa çıkamayacağımız derlenmiş dosyalar çıkar.

APK dosyası, java sınıfları, XML ve diğer bir çok dosyanın sıkıştırılmış biçimidir. Android yazılımcısı, geliştiricisi iseniz gerçek kaynak kodunu almak için apk dosyasını kodlamanız gerekebilir. Çok güzel bir tasarıma sahip uygulama gördüyseniz o tasarım projesinin nasıl uygulama yapıldığını bilmek isterseniz. Kaynak kodunu görmek, almak için tersine mühendislik süreci kullanırız.

İnternet’te iki üç tane apk kaynak koduna dönüştürmenizi yardımcı olacak uygulamalar bulunmaktadır. Ancak bunun için bir kaç komut çalıştırmanız ve durumu izlememiz gerekir.

Neyse ki bu yazıda sizlere sizlere tek tıklamayla apk kaynak kodunun nasıl görünür hale getirileceğini gösteren siteden bahsedeceğim.

Bu harika çevrim içi www.javadecompilers.com sitesidir. Site jadx olarak bilinen bir açık kaynak apk ve dex bozmada, ayrıştırma kullanır. Tek bir tıklama ile apk dosyasının kaynak kodunu almanıza yardım eder.

APK’yi Kaynak Koduna Dönüştürme 

Aşağıdaki bağlantıya gidelim.

http://www.javadecompilers.com/apk

Sitede biraz aşağıya inelim. Dosya Seç seçeneğini tıklayıp apk dosyasını seçin ve Upload and Decompile düğmesine tıklayın.

Akp dosyasının boyutuna göre kaynakların ayrıştırılması uzun yada kısa sürebilir. Ayrıştırma işlemi bittikten sonra kaynak kodunu indirmek için Save düğmesine tıklayın.

İşlem bu kadar basit ve çok kolay.

APK’yi Kaynak Koduna Dönüştürme Başka Siteler

http://apk-deguard.com

http://www.decompileandroid.com

https://apk.tools/tools/apk-decompiler

http://www.decompiler.com

https://www.sisik.eu/apk-tool

Açıklama:  Bu yazıdaki sitler, bir uygulamanın kaynak kodunu görmek ve ardından uygulamayı istediğiniz şekilde yapmak için bir fikir edinmek istiyorsanız yararlıdır. Bu yazının içeriği yalnıza eğitim amaçlıdır ve herhangi bir kötü amaçlı etkinlik için değildir. Bu yazı ve içeriğindeki siteler İnternet korsanlığı ve diğer yasal olmayan kullanımlar için tasarlanmış değillerdir.

Exit mobile version