Android ve iOS Telefonlarda Wi-Fi Şifresini Görüntüleyin

0
3313

İşte android veya iOS cihazınızda Wi-Fi şifresini öğrenmek için size yardımcı olacak komple bir öğretici yazı hazırladım.

Nasıl olur da Android veya iOS Cihazı üzerinde wi-fi şifre görüntüleyeceğiz?

Unutmayın bu yazıdaki uygulamaları kullanırken android ve ios cihazınız garanti kapsamındaysa garanti kapsamında çıkar.

Her zaman bağlı olduğunuz wi-fi ağı şifresini bulmak oldukça yoğun bir iştir. Laptop üzerinde wi-fi şifresini bulmak biraz zahmetli olsa da sonunda kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Ama mobil cihaz gelince kablosuz ağ şifresini bulmak biraz karmaşık bir iştir. Android veya iOS telefonlarda bağlandığınız wi-fi şifresini açık bir şekilde görmek acil bir durum olduğu anlarda kesinlikle yararlı olabilir. Evet yanlış okumadınız. Android ve ios cihazlarda kablosuz ağ şifresini fazla uğraşmadan görebilirsiniz.

Android veya iOS telefonla bağlanmak istediğiniz wi-fi ağı şifresini unutmuş olabilirsiniz. Çok uzun süreden bağlanmamış ya da bir kere bağlanıp bırakmış olabilirsiniz. Bu bağlanacağız ağı kaydetmemiş olabilirsiniz. Bir dizüstü veya bilgisayarda kaydedilen parolayı bulmak kolaydır. Oldukça fazla zorlu olan Android, iOS veya tablet cihazınızda kayıtlı wi-fi şifresini görüntüleme durumudur.

Wi-fi şifresi şimdiki nesil için tamamen hayatın bir parçası. İnternet bağlı olmak bu gün son derece onalar için önemlidir. Genellikle, wi-fi şifresini ilgili bilgiler sadece yönetici tarafından erişilebilir. Cihazın sistem klasöründe saklanır. Bu wi-fi şifresini telefonunuzda görmek için rootlu android telefon ve iOS cihazlarda çalışır. Burada rootlu Android ve jailbreak iOS cihazdan tüm kayıtlı wi-fi şifreleri görmek için uygulamalar aracılığıyla basit ve kolay bir işlemdir.

Android cihazınızda wi-fi parola görme:

Android cihazınızdan kayıtlı wifi şifre görmek için android sistem verilerinin kök (root) dosyalarına erişmek gerekir. Android sistem verilerinin kök dosyalara erişim için, bir dosya gezgini sisteminizde yüklü olması gerekir. Eğer Android cihazınızın rootlu olduğundan emin olun.

Android’de bir sistem dosyasını paketini cihazda önceden yüklenmiş olarak gelir. Geleneksel bir dosya gezgini kullanmak mümkün değildir. Yani, bu görev için başka dosya gezgini kullanmanız gerekir. Android’de bir sistem dosyasını Download ES File Explorer uygulamsı kullanılması tavsiye edilir.

Google Play’den Download ES File Explorer yükleyin. Android cihazınızda indirdiğiniz bu uygulamyı açın. Root gezgini özelliğini etkinleştirmeniz gerekir. Basitçe butonu sağ kaydırın. Download ES File Explorer uygulamsını root klasörüne taşıyın. Bir dizini olarak adlandırılan data bulun.

Data>Misc>Wifi kalsörüne gidin. Wifi klasörünün altında wpa_supplicant.conf. adı taşıyan bir dosya bulacaksınız. Dosyayı seçin ve editörler herhangi biri ile açın. Açmada ve emin olmak için dosya simgesini ES File Explorer metin html görüntüleyici kullanın. Bu not defteri dosyasında ssid: ağ adı ve psk: şifre görmek mümkündür.

Burada aşağıdaki satırlara wifi şifresine odaklanmak için psk şifreyi açık olarak vermektedir.

network /ağ = {

ssid = “wifi ağ ad”

psk = “wifi şifre”

key_mgmt = WPA-PSK

priority = 1

iOS cihazı üzerinde wi-fi parola görme:

Apple iPhone cihazından wi-fi parolayı kaydetmiş iseniz kurtarabilirsiniz. Bir jailbreak apple aygıtı olması gerekir. Burada apple iOS cihazınızda Wi-Fi şifresini görmek için yardımcı basit adımlar şunlardır:

Networklist cydia indirin. Cihazınızda wi-fi ayarlarına gidin.

Ağ şifreleri’ veya Apple iOS sürümüne göre ‘Bilinen şifreleri ” olarak yeni bir seçenek bulunuyor. Veya Network passwords’ or ‘Known passwords’ based on your Apple iOS version, yazar. Bilinen ağları gösterecektir. Known Networks seçeneğine dokunun. iOS cihazınızda saklanan tüm wi-fi şifreleri görmek mümkün olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz