Android’de Aynı Anda Ön ve Arka Kamera ile Kayıt Yapın

0
3268

Android akıllı telefonlarda en çok kullandığımız unsurlardan bir tanesi kamera uygulaması olsa gerek. Artık kamerayı kullanmak zorunluluk oldu. Android telefonda kamerayı kullanırken ön ve arka kameraları aynı anda kullanmak kim istemez ki… Android kamera özelliğini aynı anda ön ve arka video çekim yapmasına izin vermez. Bu işlemin gerçekleşmesi için bir Android uygulaması kullanabilirsiniz.

Double Side Camera uygulaması ön ve arka kamera ile video çekimi yapmanıza olanak sağlayan ücretsiz uygulamadır. Aynı anda fotoğraflarda çekebilirsiniz. Bu uygulamayı kullanmak için birçok ayar yapmanıza da gerek yok.

Aynı Anda On ve Arka Kamera

Double Side Camera

Double side camera uygulamasını açtıktan sonra aralarına yerleştirilmiş bir daire bulunan kamera ile açılır. Bu daire ön kamerada çalıştığı için yüzünüzü dairede göreceksiniz. Arka kamera arkaya bakar. Ekranda bir kaça simge bulunmaktadır. İlki kamera modunu değiştirir. İkincisi kamera simgesidir. Buradan fotoğraflara da bakabilirsiniz. Kamera simgesinin yanında video kaydetmek için video kamera simgesi bulunur. Ön sondaki ayarlar simgesi ile çeşitli kendinize göre ayarlamalar yapabilirsiniz.

Ayarlar seçeneğinde, daireyi, kare ya da dikdörtgen yada kameranın belirli kısmını görüntü için değiştirebilirsiniz. Video kalitesini düşükten yükseğe doğru sabit yapabilirsiniz. Ayarlar kısmında tüm işlemlerini bitirdikten sonra video ve fotoğrafları kaydetmeye başlayabilirsiniz. Double Side Camera ön ve arka kamera ile kayıt yapar. Video kayıt sırasında dairesini ve dikdörtgeni ekranınızda sürükleme de yapabilirsiniz.

Uygulama çok harika farklı düzenlemelerde video kayıt yapmanıza izin verir. Uygulama, bazı cihaz üreticileri tarafından ön ve arka kamera çalışmasına izin vermemektedir.

Uygulamayı aşağıdaki bağlantıdan cihazınıza kurabilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bagestudio.doublesidecamera

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz