Android’de Casus Uygulamaları Öğrenin ve Kaldırın

0
1200

Bazen akıllı telefonunuza yüklenen bir uygulama, siz farkında olmadan mikrofonu ve kamerayı kullanır. Bu mahremiyetiniz için utanç bir sorundur.

Andorid’deki Access Dots uygulaması ile uygulamalarınızın kameranıza ve mikrofonunuza sizin bilginiz olmadan erişip erişmediğini bilmenizi sağlayan bir Android uygulamasıdır.

Access Dots uygulaması herhangi bir üçüncü taraf uygulama telefonunuzun kamerasını veya mikrofonunu kullandığında ekranınıza aynı iOS 14 güncellemesinde gelen göstergelerini ekler. Yani yeşil nokta, bir uygulamanın kamerayı kullandığı ve mikrofon kullanılırsa turuncuya döndüğü anlamına gelir.

Access Dots sizden kamera veya mikrofon erişimi için talepte bulunmaz. Göstergeler ekranınızın sağ üst köşesine yerleştirilir. Access Dots, kilit ekranınızda bile görünür ve Android 7.0’a kadar desteklenir. Uygulamanın ana ayarlar ekranından erişebilirsiniz. Erişim Günlüğü, kameraya veya mikrofona ne zaman erişildiği, hangi uygulamanın bunlara eriştiği ve erişimin ne kadar sürdüğünü gösterir.

Uygulamanın tüm temel özellikleri ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Gösterge noktalarına başka renkler atayabilir veya boyutlarını ve konumlarını değiştirebilirsiniz. Bu bir üçüncü taraf uygulaması değil, yerli bir Android özelliğidir. Sizin takip eden uygulamaları silebilir ve Access Dots’u dan silebilirsiniz.

Bu gün İzmir’de saat 14.51 de meydana gelen depremde, ölenlere rahmet diliyorum. Yaralananlara da geçmiş olsun. Ailelerinde sabırlar versin. Geçmiş olsun İzmir.

Access Dots uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan telefonunuza yükleyebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=you.in.spark.access.dots

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz