Android’de Pop Up Reklamları Engelleyin

0
2440

Android cihazlarda pop up reklamlar oldukça çok sıkıcı durumdur. Çoğu web site gelirlerini yalnızca reklamlar üzerinden karşılamaktadır. Yani web sitelerinde ve uygulamalarda reklam olması sorunlu bir durum değildir. Fakat bazı geliştiriciler, Android’de pop up reklamlar yayınlamak için Android uygulamalarını kullanmaktadırlar. Böyle bir pop up reklamlı uygulama kullandığınızda reklamlar Android ana ekranda daima görünür.

Android’de Pop Up Reklamları Engelleme Yapma

Android’de pop up reklamların bir çoğu, Android izinlerini istismar eden uygulamalar tarafından kullanılmaktadır. Bu uygulamalarda pop up reklamları göstermek için özel uygulama erişimi verirler. Yani şuna benzer bir yazı karşımıza çıkabilir; Diğer uygulamaların üzerinde göster buna benzer yazı uyarısı çıkar. Bu izni devre dışı yaparsanız pop up reklamlar / açılır pencere reklamlarını engellemiş olursunuz.

Pop up Reklamları Engelleme

Android cihazınızda Ayarlar kısmına gelin. Uygulama ve bildirimler dokunun. Burada Özel uygulama erişimi dokunalım. Diğer uygulamaların üzerinde göster kısmını seçelim. Burada sorunlu uygulamayı bulup, dokunup Diğer uyg. üzerinde göstermeye izin ver iznin olup olmadığına bakalım. Artık tüm yüklü uygulamalarda bu işleme kontrol edip pop up reklamları kolayca devre dışı bırakabiliriz. Böylece güvendiğiniz uygulamalarda izin verirsiniz.

Chrome’da Reklam engelleme

Şimdi sıra geldi web sitelerdeki reklamları engellemeye. Chrome tarayıcıda Ayarlar kısmına gelin. Site Ayarları kısmının altında Pop-up’lar ve yönlendirmeler ve Reklamlar kısımlarını sırasıyla dokunup reklamları engelleyelim.

Bir hatırlatma

Bir süreliğine yıllık izne çıkıyorum. Yazılarımda azalmalar olabilir. En kısa zaman da yeni ve daha da faydalı yazılarda görüşmek üzere…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz