AnyDesk ile Android’den Windows Bilgisayarı kontroledin

0
1322

AnyDesk, masaüstü bilgisayarlarını diğer masaüstü bilgisayarlardan veya Android akıllı telefonlar veya tabletler gibi mobil cihazlardan görüntüleyip kontrol edebilen bir uzaktan kontrol uygulamasıdır. AnyDesk, kullanım kolaylığı ve hızlı bağlantı için küçük boyutlu uygulamaları ile bilinir.

AnyDesk, Mac OS, Windows, Linux, FreeBSD, Android ve iOS gibi birçok platformda kullanılabilir. Ancak mobil uygulamalar temelde AnyDesk yazılımını çalıştıran masaüstü bilgisayarları kontrol etmek içindir. Masaüstü bilgisayarlar için AnyDesk yazılımı hem onları izlemek / denetlemek için uzaktaki bilgisayarlara bağlanabilirken hem de uzak masaüstü sunucusu gibi davranarak diğer cihazların masaüstü bilgisayarınıza bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

Windows PC’nizi bir Android akıllı telefon veya tabletten uzaktan kontrol etmek için AnyDesk uygulamasını bilgisayarınıza indirebilir ve çalıştırabilirsiniz. İndirilen programın kurulması gerekmez ve boyutu 2 MB’dan küçüktür. AnyDesk’i Windows PC’nize başlattıktan sonra dokuz basamaklı bir sayı gösterilecektir. Bu numarayı diğer masaüstü bilgisayarlarda veya mobil cihazlarda çalışan AnyDesk’e girmeniz gerekir.

anydesk

Android akıllı telefonunuzda AnyDesk uygulamasını yükleyebilirsiniz. Uygulamayı başlattıkça size uzaktan masaüstü adresini soracaktır. AnyDesk’te görüntülenen aynı dokuz haneli numarayı Windows PC’nize girmeniz ve Bağlan düğmesine dokunmanız gerekir.

Windows bilgisayarına geri dönerseniz, uzak bir aygıta AnyDesk aracılığıyla PC’nize bağlanmaya çalıştığına dair bir bildirim görüntülenir. Windows PC’nize bağlanmaya çalışan uzak bilgisayara vermek istediğiniz çeşitli izinleri seçebilirsiniz. İzinler arasında oynatılan tüm sesi duymak, klavye ve fare kontrolü, Windows kontrolü ve pano kullanımı da bulunmaktadır. Bundan sonra, bağlantıya izin vermek için Kabul düğmesine tıklayın.

Bir bağlantı kurulduktan sonra, AnyDesk Android ekranınızda Windows PC ekranını gösterecektir. Ekranı sıkıştırabilir, fareyi kullanmak için dokunmatik ekranı kullanabilir, PC klavyeniz olarak Android klavyesini kullanabilir ve bilgisayarda oynatılan tüm sesi dinleyebilirsiniz.

AnyDesk Ethernet veya WiFi gibi yerel ağ üzerinden çalışmaz. AnyDesk’in çalışabilmesi için internet bağlantısı bir şarttır. Ancak AnyDesk uzaktaki bilgisayarlara erişimi ve denetimi tamamen gecikmeden hale getiren çok yüksek hızlı sunucular kullanıyor.

AnyDesk’i tüm platformlar için https://anydesk.com/platforms  adresinden indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here