App Freezer İle Android’de Uygulamaları Durdurun ve Sarj Uzun Sürsün

0
626

Yeni bir akıllı telefon satın aldığınızda, genellikle istemediğiniz birkaç uygulama ile gelir, ancak yine de cihazınızda zorlanmışlardır. Bu uygulamalardan bazıları gerçekten kullanışlı değildir ve kapattığınızda bile arka planda çalışmaya devam eder. Sistem kaynaklarını tüketirler, internet bant genişliğini kullanırlar ve pilleri de tüketirler. Bu türden rahatsız edici uygulamalar tamamen kaldırılabilir, devre dışı bırakılabilir veya dondurulabilir.

App Freezer adlı bir Android uygulaması, bazı uygulamalarınızı güvenle “dondurabilir”, böylece pil şarjınızı boşa harcamazlar. Bu uygulamaları ne zaman kullanmak isterseniz, bunları kullanabilirsiniz. Uygulamaları dondurmak ne anlama geldiğinde uygulamaların arka planda çalışmasını geçici olarak kapatmasıdır. Ancak bunları cihazınızdan kaldırmaz. Bir uygulamayı dondurmak, onu kaldırmanın ve kapatmanın ortasında bir yerdedir.

App Freezer

Tüm sistem kaynağı haznelerini dondurarak, App Freezer pil şarj işleminizi her döngüde daha uzun sürebilir. Başka bir deyişle, bu tür uygulamaları anında dondurup akıllı telefonunuzdan daha fazla güç almanıza yardımcı olur. Diğer benzer uygulamalar root erişimine sahip olmanızı gerektirirken, App Freezer cihazınızın rootlanmasını gerektirmez.

App Freezer, cihazınızda çalışan uygulamalarınızı analiz eder ve daha sonra bunları güzel bir alfabetik listede gösterir. Bu bireysel uygulamalardan herhangi birini dondurmak istiyorsanız, bunları seçmelisiniz. Küçük bir buz kristali sembolü (ekranın sağ alt köşesinde mavi-beyaz yuvarlak) görüntülenecek ve bu simgeye dokunarak seçilen uygulamaları dondurabilirsiniz. Yanlışlıkla bir girişi işaretlerseniz, tekrar dokunmanız işlemi geri alır. Antivirüs uygulamaları gibi bu listeden programları kalıcı olarak hariç tutmak istiyorsanız, bu uygulamaları beyaz listeye (White list) ekleyebilirsiniz.

App Freezer, uzun ömürlü bir pil ömrü sağlamak ve nadiren kullanılan uygulamaların arka planda her zaman çalışmasını sağlamak için kesinlikle yararlı bir uygulamadır.

App Freezer uygulamasını, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.perseus.appfreezerpro 

indirebilirsiniz.

Bir akıllı telefon arıyorsanız işletim sistemi, ram, işlemci, grafik kart vb. nedenlerden dolayı pil kapasitesi gibi telefon donanım özellikleri arasında bir orantı yapmak zorundasınız. Büyük donanım ile telefonları nispeten daha küçük pil kapasiteleri var gibi görünüyor. Büyük pil kapasitesine sahip bir telefonunuz varsa o zaman mcafee battery optimize uygulamasını kullanarak uzun ömürlü yapabilirsiniz. Bu uygulama uzun ömürlü pil ömrüne sahip olursunu, böylece arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatarak pil kullanımını optimize edebilirsiniz.

Mcafee battery optimizer android akıllı telefon pil ömrünü artırmak için özenle tasarlanmış etkin bir uygulama. Otomatik uzatma modu çok yararlıdır ve otomatik acil aramalar ve mesajlar için pil şarjı kurtarmak için acil olmayan fonksiyonları kapatabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here