Asd dosyasını online görüntüleyin

0
354

Bu yazımda asd dosyalarının hiçbir program ve ekstra uğraşımlar yapmadan nasıl görüntüleneceğini yazılı ve videolu ortamda anlatacağım. Asd dosyası nedir, ne işe yarar diye merek ediyorsanız bu sayfama bakabilirsiniz. Zaten videolu anlatımda asd dosyasının ne olduğu daha iyi anlayabilirsiniz.

asd online

Bilgisayarımızdan Microsoft Ofis programından Word uygulamasını açalım. Elle yada hazır bilgisayarımızdan daha önceden hazırladığımız bir Word dosya yazısından bir bölüm veyahut web site üzerinden bir yazı kopyalayıp yapıştırabiliriz. Neyse yazdık veya yapıştırma işlemi bittikten sonra kapattan kapatalım. Kaydetme seçeneğini seçin. Bu kaydedilmemiş Word dosyası olan asd dosyası bu dizindedir: C:\Users\kullanıcı adı\AppData\Roaming\Microsoft\Word Ben işletim sistemi olarak Windows 10 kullanıyorum. Bu dizin belki sizde farklı olabilir. Asd dosyasını bulamayabilirsiniz. Ama sorun yok. Bu sayadaki hddb search adlı yazlımı bilgisarımıza kuaralım. Programı açtıktan sonra arama ksımına unsaved yazalım tüm kaydedilmemiş asd dosyaları burada kayıtedilir. Bu asd dosyasını bilgisayarımızın masaüstüne atalım. Bu sayfadaki samurajdata.se giriş yapın. Bu sitede karşımıza gelen gözat kısmında asd dosyasını seçip view butonuna tıklayalım. Çok kısa sürde asd dosyası karşımıza düzgün bir cümleler halinde gözükeçektir. Ayrıca hemen alta translations kısmından dil olarak Portuguese seçersek aynı işlemi başarabiliriz.

asd dosya

Videolu anlatımda gördüğünüz gibi herşey çok kolay oldu ama daha sonraki denemelerimde bir web site üzerinden kopyala-yapıştır yaptığımda ya da daha önceki hazır word dosyasından kopyala-yapıştır yaptığımda kaydemeden kapatığımda ne yazıkki olmadı çok tuaf ve enterasan. Ama bir şekilde asd dosyalarını bu site üzerinden büyük bir kısmını online görüntüleyip bilgisyarımıza kayıt edebiliyoruz. Şuan için elle daha başarılı.

Video anlatımıda herşey net zaten bu yeter. Tek seferde çektim videoyayı. Ayrıca bir hatırlatma ben birlikte aç word seçtim kapatıp kaydetmediğiniz dosya excel, powerpoint vb benzer uygulamalarla yapılacağını unutmayalım.

İlginçtir video çekimi yapmadım ama Google Drive’a ilk attığım asd dosyasını açtı yani çok açık şekilde yazılar okunur haldeydi. Daha sonraki denemelerinde açmadı. Bunuda tarafımca bilinmesini isterim.

Umarım bu yazı birilerinin faydasına dokunması dileğiyle.

Videolu anlatım:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here