AutoBootDisk ile Linux USB Sürücüleri Oluşturun

0
3100

Linux’u ilk kez kullanmak istiyorsanız, bir USB sürücüsüne Linux kurup ve onu sabit sürücüye yüklemek zorunda kalmadan ve sabit sürücüye kurulu işletim sisteminizi zarar vermeden yapılan işlem en iyi yoldur. Bunun için, Linux dağıtım ISO görüntü dosyasını indirebilir ve AutoBootDisk gibi bir program kullanarak önyüklenebilir bir USB sürücü oluşturabilirsiniz.

AutoBootDisk, önyüklenebilir Linux USB sürücüleri oluşturabilen bir Windows programıdır. Size iki özelliklik sunar. Programı çalıştırdığınızda Custom ve Automatic olarak açılır. Bu iki mod arasındaki tek fark, özel modda Linux ISO’yu kendiniz indirmeniz ve seçmeniz gerekir, otomatik modda ise açılır listeden bir Linux dağıtımı seçebilir ve internetten  otomatik olarak indirecektir.

AutoBootDisk Onyuklenebir Linux

Sonra bir hedef sürücü seçmeniz gereken adım gelir. Diğer bazı benzer programlardan farklı olarak, AutoBootDisk’i bir sabit sürücü verilerinizi sileceğinden dolayı, dikkatli olmanız gerektiğinden, sabit sürücünüz dahil her türlü sürücünün bir listesini görüntüleyebilir. Bu nedenle, dikkatlice bir sürücü harfi seçmelisiniz. Bilgisayara taktığınız Usb sürücüsünü seçin.

Son olarak, devam ederseniz, seçilen hedef sürücü yani Usb sürücünüz deki her şeyi sileceği konusunda sizi uyaracaktır. Ayrıca, seçilen sürücüdeki verileri silinmeden önce yedeklemenizi ister. Tamam düğmesine tıkladığınızda, seçilen bölümü biçimlendirir ve Linux ISO dosyalarını kopyalayıp ardından bir Linux önyükleyici kurar.

AutoBootDisk’i bu adresten; https://www.simpodex.com/autobootdisk.html indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz