Aynı Anda Birden Fazla Flaş Disk Biçimlendirin

0
3059
Bu yazımda aynı anda birden fazla usb disk biçimlendirmeyi anlatacağım.

Hepimiz kolayca az bir bilgisayar deneyimimiz olsa da bir flaş sürücüyü biçimlendirmek az çok biliyoruz. Ancak toplu bir şekilde flaş disk biçimlendirme işimiz olsa bu durum mümkün değildir. PartitionGuru Free olarak bilinen ücretsiz yazılım yardımı ile birlikte otomatik olarak toplu biçim flaş sürücüleri biçimlendirmek mümkündür.

Bu yazılım otomatik olarak ayarlanan parametrelere dayalı bir kerede tüm bağlı flaş sürücüleri biçimlendirir. Önce USB sürücüler, Dosya Sistemi (FAT32 veya NTFS), küme boyutu ve diğer parametreler kapasite aralığını ayarlayabilirsiniz. Bundan sonra, USB sürücüler takın, sürücüler inceleyecek ve parametreleri uyumlu olup olmadığını biçimlendirebilirsiniz.

Yazılımı (aynı zamanda yeni) iyi özelliklerinden biride; silinmiş dosyaları ve bölümleri, klonlama ve yedekleme bölümleri ve diğer amaçlar için kurtarmak için kullanılabilir.

Programı açalım. Sırasıyla şu adımları izleyelim.

Tools+ Batch Format USB Disk (A) seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza gelen pencerede size or capacity range for USB drives, match model prefix (öneki bilmiyorsanız boş bırakın), File System, and Cluster Size parametreleri ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, diğer bazı seçenekler etkinleştirebilirsiniz. Format gibi, kötü sektörler, otomatik çıkarma ve USB sürücü tamamlanmasından sonra ve parametreleri ayarladıktan sonra USB sürücülerinizi takabilirsiniz. Parametreleri ayarladıktan pencereyi kapatmayın. Aksi takdirde, işlemi tamamlamak için mümkün olmayacaktır. USB sürücüler taktıktan sonra, bunları inceleyeceğiz ve parametreleri uyumlu ise, otomatik olarak bu sürücüleri biçimlendirir. Sonrada pencereyi kapatabilirsiniz.

USB sürücüleri toplu biçimlendirme işlemi sadece program vasıtası ile mümkün olmaktadır.

PartitionGuru Free USB sürücüleri toplu biçimlendirme programını aşağıdaki ana sayfasından indirebilirsiniz.

http://www.eassos.com/partitionguru-free.php

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz